Dabar populiaru
Publikuota: 2009 lapkričio 26d. 13:11

PETA: Pipiro budelį turėtų tirti ir psichologai

Nuo tilto numestas šunelis pateko į gyvūnų globėjų rankas.
Gyvūnų globos ir kontrolės tarnybos „Nuaras“ nuotr. / Šunelis Pipiras

Šunelio Pipiro istorija sulaukia vis daugiau tarptautinio dėmesio – už gyvūnų teises kovojanti tarptautinė organizacija PETA kreipėsi į Kauno apylinkės teismą ir Kauno apygardos prokuratūros vadovą Kęstutį Betingį.

PETA išsiųstame laiške rašoma, kad organizacija yra informuota apie istoriją, kai Svajūnas Beniukas numetė nuo tilto šunį, kuris vėliau nuo sužeidimų mirė.

PETA savo rašte prašo, kad JAV psichiatrų asociacija žiaurų elgesį su gyvūnais laiko vienu iš būdų diagnozuoti rimtus elgesio sutrikimus. Specialistai sutinka, kad svarbiausias yra pats žiauraus elgesio faktas, o ne tai, prieš ką smurtas yra naudojamas.

PETA prašo, kad žmones, nuteistus už žiaurų elgesį su gyvūnais, atlikus bausmę vėliau įvertintų psichologas, jie būtų mokomi suvaldyti pyktį. Anot specialistų, tai turėtų būti daroma pačios visuomenės labui. „Tarp nusikaltusių gyvūnams pakartotiniai nusikaltimai yra greičiau taisyklė nei išimtis, todėl mes prašome griebtis visų įmanomų priemonių, kad kaltinamieji kaip įmanoma ilgiau neturėtų jokių kontaktų su gyvūnais“, – rašoma PETA laiške.

PETA yra didžiausia už gyvūnų teises kovojanti tarptautinė organizacija, visame pasaulyje vienijanti daugiau nei 2 milijonus narių.

Naujienų portalas 15min.lt jau rašė, kad šuns kankintojas užtraukė Lietuvai pasaulinę gėdą, o šią istoriją aprašė ir žinomos užsienio žiniasklaidos kompanijos.

Ketvirtadienį 12 valandą prie Seimo susirinkę keturkojai ir jų šeimininkai Seimo prašė padidinti maksimalią bausmę už žiaurų elgesį su gyvūnais iki 4 metų nelaisvės.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

23:30
04:39
00:23

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min