Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Pifas“ spręs teisinius klausimus dėl gyvūnų gerovės

Šuo ir kačiukas
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / Šuo ir kačiukas
Šaltinis: 15min
0
A A

Gyvūnų globos tarnyba „Pifas“ pradeda teikti nemokamas teisines konsultacijas su gyvūnais susijusiais teisiniais klausimais. Tai nauja tokio pobūdžio paslauga šalyje.

„Pastaruoju metu žiniasklaidoje vis dažniau aprašomi žiauraus elegesio su gyvūnais atvejai rodo, kad galiojantys mūsų šalyje gyvūnų gerovės įstatymai, gyvūnų laikymo taisyklės ir kiti su tuo susiję teisės aktai daugelyje atveju yra painūs ir nesuteikiantys aiškaus atsakymo konkrečiose situacijose. Žmonėms trūksta tikslios informacijos, todėl su gyvūnais susijusios problemos lieka neišspręstos, o įstatymus ar taisykles pažeidę asmenys – nekontroliuojami. Siekiame, kad nauja tarnybos paslauga padėtų ne tik tiems, kurie turi gyvūnus, bet ir tiems, kurie jų neturi, bet turi neatsakingą kaimyną, kuris netinkamai prižiūri savo augintinį. Nes bet kokioje situacijoje dėmė dažniausiai krenta ant gyvūnų, jų vertė numenkinama, atsiranda įvairios taisykles, suvaržymai ir kt.“, – teigė Gyvūnų globos tarnybos „Pifas“ direktorė Brigita Kymantaitė.

Teisinė informacija ar specialisto konsultacija gyvūnų gerovės ar kitais su gyvūnais susijusiais klausimais suteikiama elektroniniu paštu teisineskonsultacijos@pifas.org. Atsakymai pateikiami 3–7 darbo dienas, priklausomai nuo problemos ar situacijos sudėtingumo. Teisiniais klausimais konsultuoja 3 specialistai.

„Tikimės, kad nauja mūsų tarnybos paslauga padės tinkamai įgyvendinti gyvūnų gerovės ir jų apsaugos, atsakingo laikymo ir visuomenės narių interesus. Mums nesvarbu, ar problema yra paprasta, kuriai išspręsti pakaks vieno specialisto patarimo, ar ji susijusi su valstybinėmis institucijomis, savivaldybėmis, gyvūnus laikančiais kaimynais, veterinarijos gydytojais, policija ar kt. Mes esame pasiruošę padėti kompetetingais specialistų patarimais įvairiose, tiek laukinius, tiek naminius gyvūnus siejančiose situacijose“, – teigė B. Kymantaitė.

Gyvūnų globos tarnyba „Pifas“ yra visuomeninė pelno nesiekianti organizacija, jungianti bendraminčius, kuriems rūpi gyvūnų gerovė. Tarnyba, remiama visuomenės, savo veikla siekia išspręsti humaniškais ir efektyviais metodais valkataujančių ir benamių gyvūnų problemą Lietuvoje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min