Dabar populiaru
Publikuota: 2011 balandžio 12d. 21:52

Pirmokas savo santaupas paaukojo benamiams gyvūnams

Renginio akimirka
„Penktos kojos“ nuotr. / Renginio akimirka

Balandžio 8 dieną VšĮ „Penkta koja“ atstovai buvo pakviesti į Kauno Žaliakalnio pagrindinę mokyklą, kur vyko baigiamasis mokyklos bendruomenės inicijuoto projekto „Padėk beglobiams keturkojams“ renginys.

Mokyklos fojė susirinko gausus būrys moksleivių nuo pirmos iki aštuntos klasės. Moksleiviai kelis mėnesius siuvo įvairius paklotus, pagalvėles, skirtas beglobiams gyvūnams. Šią gražią iniciatyvą organizavo mokytojos Nijolė Zaiceva ir Jelena Comik.

Socialinė pedagogė N.Zaiceva apie projektą sakė: „Projekto „Padėk beglobiui keturkojui“ tikslas – atkreipti visuomenės, mokyklos bendruomenės dėmesį į didėjantį beglobių gyvūnų skaičių Lietuvoje, ugdyti atsakingą vaikų, jų tėvelių požiūrį į gyvūnus, įsitraukti į pagalbą beglobiams gyvūnams. Pustrečio mėnesio 7–8 klasių mokiniai gamino kilimėlius, pagalvėles, paklotėlius, kurie turėtų pagerinti beglobiukų gyvenimo, laikymo ir priežiūros sąlygas. Kiti mokyklos mokiniai rinko maistą, priemones, reikalingas gyvūnų priežiūrai.“

„Penktos kojos“ nuotr./Mokinių rankdarbiai beglobiams gyvūnams
„Penktos kojos“ nuotr./Mokinių rankdarbiai beglobiams gyvūnams

„Balandžio 8 dieną mokykloje įvyko projekto baigiamasis renginys – susitikimas su „Penktos kojos“ atstovais. Jis labai sudomino mokinius. Vaizdinė informacija apie beglobius šunis, pagalbos jiems galimybės sujaudino mokinius bei pedagogus, parodė, kokia prasminga yra pagalba gyvūnams, kiek daug galime visi nuveikti tam, kad nuskriausti gyvūnėliai nebūtų naikinami, o sulauktų pagalbos, atrastų mylinčius šeimininkus ir naujus namus. Mokiniai, bendradarbiaudami su „Penkta koja“, pasiryžo tęsti gerus darbus. Kviečiame ir kitų ugdymo įstaigų mokinius prisijungti prie šios iniciatyvos“, – kalbėjo N.Zaiceva.

„Penktos kojos“ atstovas Paulius Boreika mokleiviams pristatė organizacijos veiklą, kaip organizuojamas gyvūnų gelbėjimo ir dovanojimo procesas, aptarė svarbų atsakomybės prieš gyvybę klausimą. „Labai svarbu, kad jaunoji karta suprastų, jog gyvūnas įsigyjamas ilgiems metams, kad per šį laikotarpį jo šeimininkas atsakingas už savo keturkojį draugą, tad sprendimas auginti šuniuką ar kačiuką turi būti ypač rimtai apsvarstomas“, – teigė P.Boreika.

Organizacijos atstovai labai džiaugėsi tokiu moksleivių susidomėjimu ir geraširdiškumu. Vaikai organizacijai padovanojo daug savo pačių sukurtų ir pasiūtų paklotų, taip pat maisto ir žaislų gyvūnams. 1B klasės moksleivis Ignas Lukoševičius ne tik paaukojo savo santaupas beglobiams gyvūnams, bet ir parašė labai nuoširdų laišką su iliustracijomis.

Berniukas rašo: „Šuniuk šuniuk, aš vardu Ignas, linkiu tau daug laimės ir stiprybės ir dar noriu tau pasakyti, kad tu gyvenimą praleistum laimingai, kad tu surastum šeimininką, ir tau nupiešiu savo šeimą“.

Organizacijos atstovai vienbalsiai su nuostaba kartojo, kad tai, ką jie pamatė įžengę į mokyklą, juos labai stipriai ir labai maloniai nustebino. Tiek daug ir tiek gražių rankų darbo paklotų, pagalvėlių, visi šie daiktai yra nuostabūs, nes sukurti su meile ir noru padėti.

Vaikai organizacijai padovanojo daug savo pačių sukurtų ir pasiūtų paklotų, taip pat maisto ir žaislų gyvūnams.Šiandien, kai mūsų gyvenimai norom nenorom yra pripildyti negatyvios informacijos ir blogos nuotaikos, tokie renginiai yra šviežio oro gūsis, kuris prikelia mus siekti ir dirbti dar daugiau, kad mūsų idėjos sklistų ir neštų sektiną pavyzdį visiems. Visi jaunuoliai, kuriuos mes šiandien sutikome, dar kartą parodo, kiek daug yra gražių šeimų, kuriose auga geraširdžiai ir socialiai atsakingi jauni žmonės.

Norime tikėti, kad Kauno Žaliakalnio mokyklos bendruomenės pavyzdys įkvėps ir kitas mokymo įstaigas rengti gražius projektus ir padėti tiems, kuriems reikia pagalbos, ir nesvarbu, kokia tai organizacija ar kuo ji rūpinasi, svarbiausia yra socialiai atsakingas požiūris į aplinką, kurioje gyvename. Mes esame bendruomenė, mūsų stiprybė – vienybėje, susitelkim ir kurkime gėrio idėją. Mums šiandien didelė garbė pristatyti mūsų veiklą kartai, kuri pranoks mus.

Apie VšĮ „Penkta koja“. Veiklą 2010 metų rudenį pradėjusi organizacija aktyviai veikia gyvūnų globos, gydymo, šeimininkų paieškos ir visuomenės švietimo srityse. Organizacija vadovaujasi nuostata, kad sveiki gyvūnai negali būti utilizuojami per tam tikrą ribotą laiką neradus jiems šeimininkų. Patekęs į organizacijos globą gyvūnas yra saugus iki jam surandami nauji ir mylintys šeimininkai. Visos organizacijos išlaidos finansuojamos geros valios žmonių ir įmonių parama.

Temos: 1 Gyvūnai
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min