Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Po darbo tarnybiniu transportu važinėjantis ir šunis šaudantis girininkas Kornelijus Indrašius sulauks atpildo

Medžioklinis šautuvas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Ginklas
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus miškų urėdijoje sudaryta komisija aiškinasi, kodėl Kalvelių girininkijos girininkas Kornelijus Indrašius ryžosi žiauriam poelgiui – nušauti bejėgį pririštą šunį. K.Indrašius su keturkoju susidorojo panaudodamas medžioklinį ginklą. Negana to, į kaimyninės girininkijos mišką, kur vyko šuns egzekucija, jis atvyko tarnybiniu transportu po darbo valandų. Žadama, kad jis nuobaudos neišvengs.

Apie žiaurų susidorojimą su keturkoju 15min.lt papasakojo atsitiktinai visai šalia egzekucijos vietos su vyru vaikštinėjusi vilnietė Rasa.

Netoli Viktariškių sodų bendrijos „Viktorija“ esančiame miškelyje pora pastebėjo tris vyrus ir vieną moterį. Šalia kelio stovėjo visureigis „Suzuki Jimny“, pažymėtas Vilniaus miškų urėdijos emblemomis.

Anot Rasos, ją su sutuoktiniu pamatę žmonės atrodė sutrikę, o netrukus pora išgirdo kurtinantį šūvį. Iš už šakų išniręs šautuvu nešinas vyras civiliais drabužiais neprataręs nė žodžio sėdo į visureigį ir nuvažiavo.

„Mums pradėjus domėtis, kas įvyko, žmonės mus ramino, kad tai buvo medžiotojas. Mes ėmėme klausinėti, nejau taip arti gyvenvietės galima šaudyti. Vėliau jie prisipažino, kad buvo nušautas šuo, – pasakojo vilnietė. – Gyvūno šeimininkai iškart pradėjo aiškinti, kad šuo buvo senas ir ligotas. Paklausti, kodėl keturkojo neatsikratė humaniškai, jie dievagojosi neturintys pinigų šuns užmigdymui.“

Pasmerktą keturkojį pririšo prie medžio

Vilniečių pora surado nušauto šuns palaikus – didelis gyvūnas, panašus į vokiečių aviganį, buvo pririštas prie medžio. Kiek vėliau pasirodė keturkojo šeimininku prisistatęs pagyvenęs vyras. Jis atsiraitojo rankoves ir ėmė kasti duobę augintiniui.

„Paskambinau Lietuvos gyvūnų globos draugijai ir ten man patarė kviesti policijos pareigūnus. Tuomet nužudyto šuns šeimininkas ėmė man grasinti. Žadėjo, kad gausiu su kastuvu per galvą“, – pasakojo ji. Rasa grasinimų nepabūgo ir sulaukė policijos pareigūnų. Tačiau šiems atvykus, teko nusivilti – žiauraus elgesio su gyvūnu atvejis policininkų nesudomino.

„Policininkai pradėjo klausinėti žmonių, ar šuo tikrai sirgo, užsirašė jų duomenis ir paleido. Pareigūnas man pasakė, kad nepradės ikiteisminio tyrimo, nes jis nemato nusikaltimo – šuo nebuvo mušamas ar marintas badu“, – piktinosi Rasa. Ji teigė parašiusi pareiškimą policijai tam, kad vėliau gautų vienokį ar kitokį atsakymą.

Urėdas žada, kad bus griežtas

Vilniaus miškų urėdas Artūras Nanartavičius 15min.lt trečiadienį tvirtino, kad po 15min.lt publikacijos, kurioje buvo aprašyta šuns egzekucija, Vilniaus miškų urėdijoje buvo pradėtas tarnybinis tyrimas. „Po publikacijos labai greitai nustatėme, kuris mūsų darbuotojas taip pasielgė. Kai tyrimas bus baigtas, aš turėsiu apsispręsti dėl nuobaudos“, – sakė jis.

Tuomet nužudyto šuns šeimininkas ėmė man grasinti. Žadėjo, kad gausiu su kastuvu per galvą, – pasakoja liudininkė. A.Nanartavičius žadėjo, kad dėl šio įvykio bus imtasi griežtų priemonių. Kokią nuobaudą skirs pavaldiniui, Vilniaus miškų urėdas pasakyti negalėjo. Jis pridūrė, kad jau dabar aišku, jog K.Indrašius greičiausiai pažeidė tarnybinio automobilio naudojimo tvarką.

Su girininku K.Indrašiumi 15min.lt vakar susisiekti nepavyko – mobiliuoju telefonu jis neatsiliepė. A.Nanartavičiaus teigimu, pavaldinys jam aiškino, kad miške atsidūrė vykdydamas reidą – ieškodamas brakonierių, nors miškas, kuriame buvo susidorota su šunimi, yra ne K.Indrašiaus prižiūrimoje Kalvelių, o Mickūnų girininkijos teritorijoje.

„Jis taip pat tikino, kad buvo užsipildęs medžioklės lapą, pasiėmęs šautuvą. Jo teigimu, jam paskambino draugas, kuris pranešė, kad jo šuo esą serga pasiutlige ir kelia grėsmę aplinkiniams, todėl paprašė jį nušauti, – sakė Vilniaus miškų urėdas. – Medžiotojai, vykdydami žvėrelių atranką, kartais pasiutusius, paliegusius žvėrelius nušauna, kad jie nesikankintų ar kitų nekankintų. Gal tai ir nehumaniška, gal reikėtų veterinarą kviesti, bet taip jau įvyksta.“

Anot A.Nanartavičiaus, kaime gyvenantiems žmonėms kviesti į pagalbą veterinarus yra per brangu: „Pasikvieti kaimyną su šautuvu ir išsprendi paprasčiau tą reikalą. Toks lietuvių mentalitetas. Tačiau aš netoleruoju tokių dalykų tarp savo darbuotojų. K.Indrašius turėjo vykdyti prižiūrimąją veiklą, o dabar panašu, kad elgėsi ne pagal pareigas, tačiau kokie buvo padaryti pažeidimai, pasakys komisija.“

Policija aiškinasi aplinkybes

Vilniaus rajono policijos komisariato darbuotojai 15min.lt negalėjo daug pasakyti apie įvykį. Komisariato Viešosios policijos skyriaus viršininkas Bogdanas Antonovičius aiškino, kad šiuo metu policija renka informaciją. „Kai patikrinsime, išsiaiškinsime, ar iš tiesų šuns šeimininkas paprašė nušauti keturkojį, kas buvo tas girininkas, priimsime procesinį sprendimą“, – sakė jis.

Priminsime, kad Gyvūnų globos, laikymo ir naudojimo įstatymas griežtai numato, jog naminio gyvūno eutanaziją gali atlikti tik veterinarijos gydytojas ar kitas asmuo jo pavedimu, o šaunamasis ginklas – anaiptol nėra leistina priemonė civilizuotam gyvūno numarinimui.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min