Dabar populiaru
Publikuota: 2010 sausio 19d. 17:43

Portale 15min.lt duris atveria nauja augintiniams skirta rubrika

Šuo – žmogaus draugas.
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / Šuo – žmogaus draugas.

Naujienų portalas 15min.lt pristato naują rubriką, skirtą mūsų mažesniesiems broliams: stačiaausiams, riestauodegiams, rainiems, margaspalviams ir visokiems visokiausiems.

Neslėpsime, kad šią rubriką kurti mus paskatino kelios savanoriškos gyvūnų globos organizacijos. Bendradarbiavimas su jomis užgimė dar praėjusių metų lapkritį, kai po tragiškos Pipiro istorijos prie Seimo kartu surengėme piketą – jame reikalavome griežtesnių bausmių gyvūnų kankintojams.

Daug dėmesio naujojoje portalo rubrikoje skirsime būtent žiauraus elgesio su gyvūnais prevencijai ir beglobiams, nuskriaustiems, kenčiantiems gyvūnams – tiems, kurie pasitikėjo žmogumi ir buvo išduoti, palikti, išmesti. Stengsimės kuo plačiau skleisti informaciją apie keturkojus, kuriems reikia naujų namų, naujų šeimininkų ir mylinčių širdžių. Publikuosime skelbimus apie prieglaudose naujo gyvenimo vilties laukiančius keturkojus. Tikimės, kad tarp mūsų portalo skaitytojų atsiras nemažai kilniaširdžių žmonių, kurie atsišauks į jų pagalbos prašymus.

Tad kviečiame bendrauti ir bendradarbiauti visas organizacijas, kurios nesavanaudiškai rūpinasi augintiniais, visus pavienius entuziastus, kurie nėra abejingi tam, kad mūsų šalyje į augintinius vis dar žiūrima kaip į daiktus, kuriuos galima pastumti, išmesti ar jiems nepateisinamai atimti gyvybę.

Mėginsime padėti ir tiems skaitytojams, kurių augintiniai pasiklydo, ir tiems, kurie priglaudė paklydėlius. Galbūt mūsų padedami šie augintiniai galės sugrįžti į savo šiltus namus.

Šioje rubrikoje savo skaitytojams taip pat pateiksime informaciją apie gyvūnų auginimą ir priežiūrą. Taip pat kviečiame ir jus visus, mieli skaitytojai, pasidalyti savo patirtimi bei patarimais.

Naujojoje rubrikoje daugiau erdvės ras ir mūsų ištikimi skaitytojai, kurie lig šiol siuntė savo augintinių nuotraukas konkursui „Mano augintinis“. Atsiųskite ne tik nuotraukų, bet ir aprašykite savo keturkojus ar plunksnuotus draugus: papasakokite, ką jie moka, kaip jie jus pralinksmina ar paguodžia – ir mes su džiaugsmu publikuosime šiuos jūsų pasakojimus.

Veikdami išvien galime tikėtis, kad pamažėl ar greičiau ims keistis ir visa visuomenė. Šalyje, kurioje pasismaginimui nuo tiltų mėtomi ar kitaip kankinami šunys ir katės, saugus jaustis gali tik tas, kuris užmerkia akis ar nenori apie tai girdėti.

Nuo smurto prieš mažesniuosius brolius iki smurto prieš kitus žmones – tik vienas žingsnis. Siekime, kad piktavaliams nekiltų noras žengti ir tą pirmąjį žingsnį – žingsnį gyvūno link. Siekime, kad smurtas, nesvarbu prieš ką būtų nukreiptas, atsidurtų už visuomenės tolerancijos ribų. Iš tiesų, ši nauja rubrika yra mums ir apie mus – gyvūnai juk nemoka skaityti.

Naująją rubriką rasite adresu http://www.15min.lt/naujienos/augintiniai/.

Temos: 1 15min

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min