Dabar populiaru
Publikuota: 2010 vasario 22d. 12:18

Pranešus apie neprižiūrimą šunį A.Baukutė sulaukė grasinimų

Astos Baukutės šuo
LNK nuotr. / Astos Baukutės šuo

Seimo Tautos prisikėlimo partijos (TPP) frakcijos narė Asta Baukutė, pasipiktinusi vienos televizijos laidos siužetu, kuriame buvo išdėta į šuns dienas už tai, kad neva nemaitina savo keturkojo, pirmadienį tai viešai paneigė. Be to, A.Baukutė teigė po šios laidos sulaukusi grasinimų.

Pirmadienį surengtoje spaudos konferencijoje parlamentarė teigė buvusi šokiruota LNK laidos „Kakadu“ žurnalistų, kurie esą įsiveržė į jos privačią teritoriją ir ėmė maitinti šunį. Žurnalistams ji parodė Trakų rajono veterinarijos tarnybos vasario 19 dieną išduotą dokumentą, kuriame rašoma, jog „šuns išvaizda rodo, kad pakankamai šeriamas, yra normalios būklės pagal jo fiziologiją ir elgseną, kailis blizga, jis linksmas ir judrus“.

Minėtai laidai A.Baukutės kaimynai teigė, kad trečiadienį buvo jau ketvirta diena, kai sodyboje niekas nesilankė. Pati parlamentarė į klausimą, kuriomis dienomis praėjusią savaitę lankėsi sodyboje ir šėrė šunį, neatsakė, tik tikino, kad jei ji negali užsukti į sodybą, ten nuvažiuoja sutuoktinis. „Mes kiekvieną dieną šeriame savo šunį, bet jeigu yra noras žmonėms parodyti, kad nešeriama, tikriausiai sekama, kada mes atvažiuojame, kada išvažiuojame, nes iš šios laidos žmonių lankymosi prie mano sodybos susidaro toks įspūdis, kad jie turi etatą“, – sakė A.Baukutė.

Ji informavo, kad kreipėsi į LNK generalinę direktorę Zitą Sarakienę, reikalaudama paneigti laidoje paskelbtą esą tikrovės neatitinkančią informaciją, kuri „žeidžia garbę ir orumą“.

Seimo narė taip pat piktinosi laidos žurnalistų įžūlumu veržtis į privačią teritoriją „maitinti šuns“, dėl to ji kreipėsi į policiją, o ši pradėjo ikiteisminį tyrimą. A.Baukutė žadėjo paduoti ieškinį ir dėl „nepagrįsto šmeižto“.

A.Baukutė teigė jaučianti grėsmę savo ir vaikų gyvybei, nes po laidos sulaukė grasinamo turinio žinučių. Vieną jų parlamentarė perskaitė: „(Keiksmažodis), turėk sąžinės, į žmogų nepanaši esi. Kas per gyvis esi, kad taip savo šuniuką kankini? Pasėdėsi uždaryta 8 mėnesius, gal apmąstysi savo elgesį. Naikinti tokius reikia kaip tu.“

„Tai jei kas nors atsitiks su mano gyvybe arba mano vaikų gyvybe, kas už tai atsakys?” – klausė A.Baukutė. Ji teigė, jog vaikai „bijo eiti į mokyklą“, „yra žeminami visų“, „grasinama jiems taip pat nemaitinti, tyčiotis“.

Išpeikė žurnalistą

Spaudos konferencijoje dalyvavęs TPP pirmininkas Arūnas Valinskas kreipėsi į vieną „Kakadu“ laidos žurnalistų Vitalių Zaikauską, kuris rengė minėtą reportažą, ir išpeikė jį už „atsiprašant, žurnalistinį tyrimą“.

„Vitaliau, man gėda dėl tavęs. Aš dabar žiūriu į tave, man gėda. Aš atsimenu, kokius puikius siužetus pats darydavai. O dabar? Aš suprantu, kad šios laidos prodiuseriai gerokai alkanesni už šunis, tik jie alkani ne mėsos, o pinigų. Ir pačiam to, matyt, reikia. Bet kažkokia riba juk turi būti. Taip, Asta yra viešas asmuo. Taip, mes visi ne be nuodėmės. Bet Lietuva vis dėlto yra teisinė valstybė. Ir jeigu į paties namus bet kokiu pretekstu, be jokio oficialaus skundo įsiverš žmonės sakydami, kad „mums reikia čia pasidomėti“, kaip pats jaustumeisi? Turbūt blogai. Bet tam yra įstatymas. Ir mes tikrai visomis išgalėmis padėsime Astai ginti ir dėl įsibrovimo į savo šeimą, ir dėl šmeižto, kurį jūs ir toliau ruošiatės pilti. Sėkmės tau, Zuiki“, – pravarde į žurnalistą kreipėsi A.Valinskas.

Kitus salėje sėdinčius žurnalistus jis ragino ne „daryti tai, kas pasakyta“, o pirmiausia pagalvoti apie sąžinę ir nepateikti išgalvotų dalykų kaip faktų. „Kiek matau, tai dabar vienas iš pagrindinių iniciatorių sėdi ir neturi kur akių dėti. Taip, taip, galite, kolega, šypsotis, bet pats suprantate, kad atrodote juokingai kitų, normalių žurnalistų akyse. Jūs esate tiesiog mažas niekšelis“, – toliau V.Zaikauską graužė TPP lyderis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

26:48
01:44
23:52

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min