Dabar populiaru
Publikuota: 2017 rugpjūčio 18d. 17:48

Prasidėjo ančių ir tauriųjų elnių medžioklė

Didžioji antis
Selemono Paltanavičiaus nuotr. / Didžioji antis

Rugpjūčio 15 diena – vandens paukščių medžioklės pradžia, tad prie vandens telkinių ėmė aidėti šūviai. Galima medžioti didžiąsias, o taip pat rudagalves antis, dryžagalves, rudagalves krykles, klykuoles ir kanadines bernykles. Kuoduotasis antis ir laukius medžioti bus leista nuo rugsėjo 15 dienos iki gruodžio 15 dienos, teigiama pranešime žiniasklaidai.

Iš Lietuvoje gyvenančių ir sutinkamų 22 rūšių ančių medžiojamos 6-ios. Vienas reikšmingiausių medžiojamų vandens paukščių yra didžioji antis. Šis paukštis vienas mėgstamiausių dėl savo dydžio. Didžioji antis sveria nuo 0,8 iki 1,6 kg, kai palyginti kryklės masė yra nuo 200 iki 400 gramų.

Kad vandens paukščių medžioklė būtų sėkminga, medžiotojas turi būti ištobulinęs šaudymo įgūdžius, pažinti vietas, kur yra ančių. Ši medžioklė taip pat sunkiai įsivaizduojama be dresiruoto šuns, kuris sumedžiotą paukštį suranda ir parneša. Pamesti ir nesurasti šio puikaus laimikio yra didelis medžioklės etikos pažeidimas.

Paukščiai Lietuvos medžiotojus vangiai domina

Nors ančių medžioklė laikoma savotiška švente medžiotojams, pastebėtina, kad Lietuvos medžiotojai tradiciškai medžioja labai mažai paukščių. Vienam statistiniam Lietuvos medžiotojui per metus tenka tik apie 0,6 vieneto, tai yra vienas žemiausių rodiklių Europoje. Didžiojoje Britanijoje statistinis medžiotojas nušauna apie 27 paukščius, belgas – apie 59.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Antis
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Antis

Medžiodami vandens paukščius Lietuvos medžiotojai turi būti labai atidūs. Atsitiktinis laimikis gali kainuoti itin brangiai. Sumedžiojus draudžiamą medžioti paukštį grėstų administracinė atsakomybė. Administracinių nusižengimų kodeksas (ANK 290 str.) numato gan griežtą nuobaudą.

Gyvūno, kurį sumedžioti turintis teisę medžioti asmuo (medžiotojas) neturi teisės, sumedžiojimas užtraukia baudą nuo 800 iki 1800 eurų. Taip pat numatytas ginklo konfiskavimas ir teisės medžioti atėmimas iki 5-erių metų. Tad prieš šaudamas į aukštai skrendantį paukštį medžiotojas turi būti gerai įsitikinęs, kad medžioja leistiną rūšį.

Prasidėjo ir tauriųjų elnių medžioklė

Rugpjūčio 15 dieną prasidėjo ir tauriųjų elnių medžioklė. Lietuvoje elnių medžiojimas yra limituojamas ir licencijuojamas, tad šį gyvūną gali medžioti tik licenciją turintys medžiotojai. Šiemet Lietuvoje leista sumedžioti beveik 8000 elnių. Šiaulių regione išduota 2430 licencijų. Tad galima sumedžioti 694 patinus ir 1736 pateles bei jauniklius.

Selemono Paltanavičiaus nuotr./Taurusis elnias
Selemono Paltanavičiaus nuotr./Taurusis elnias

Prasidėjus šiems medžioklės sezonams Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento pareigūnai rengs reidus ir tikrins medžioklės plotus bei sumedžiotus laimikius. Gyventojai ir medžiotojai pastebėję neteisėtus medžioklės atvejus raginami nedelsiant pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min