TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Prekybos centre – namų ieškantys katinukai

Prekybos centre – namų ieškantys katinukai.
Prekybos ir pramogų centro „Ozas“ nuotr. / Prekybos centre – namų ieškantys katinukai.
Šaltinis: 15min
0
A A

Tema, ar žmogus skiriasi nuo gyvūno, linksniuota ne kartą, netgi liaudies pasakose broliai juodvarniais virsta. Juokas juokais, bet vienas skirtumas akivaizdus – mes, žmonės, savimi galime pasirūpinti, o gyvūnai – ne, tad dažnai jie būna priklausomi nuo mūsų gerumo. VšĮ „SOS gyvūnai“ direktorė Ilona Reklaitytė-Mezenceva pasakoja apie prekybos ir pramogų centre „Ozas“ veikiantį projektą „Kačių pievelė“ ir apie tūkstančius beglobių katyčių, radusių naujus namus.

Gyvūnams svarbu būti pamatytiems

Sutikit, neįprasta, bet tikrai smagu atėjus apsipirkti ar pramogauti į prekybos centrą, jame išvysti ir dešimtis gyvūnėlių, gyvenančių savo įprastą gyvenimą – žaidžiančių, valgančių ar kartais besipešančių. Paklausta, kaip „Kačių pievelė“ atsidūrė „Oze“, „SOS gyvūnų“ vadovė pasakoja, kad galimo projekto idėja kilo jų savanorei Marijai, o „Ozas“ mielai sutiko bendradarbiauti. Veiklos rezultatai – daugiau nei įspūdingi: per pusantrų metų virš dviejų tūkstančių katinukų rado naujus namus!

Projekto sėkmę lemia daugelis priežasčių: visų pirma, vykdoma švietėjiška veikla. Žmonės prieina, domisi, klausinėja apie buvusius beglobius, be to, atvažiuoja labai daug vaikų ir studentų – taip jiems parodomas paliktų gyvūnų gyvenimas. Pasak p. Ilonos, į prieglaudą tikrai ne kiekvienas atvažiuos, jų vengiama, nes bijoma pamatyti gyvūnėlių skausmą ir vienatvę, tad turėti tokią erdvę viename iš didžiausių prekybos centrų, kur praeina tūkstančiai žmonių – tikra svajonė ir išsigelbėjimas gyvūnams ir puiki galimybė jiems būti matomiems.

Be to, visi katinukai „Kačių pievelėje“ – sveiki ir prižiūrimi patyrusių savanorių, kurie gali papasakoti apie gyvūnėlių charakterį, nuotaikas ir kitas ypatybes, tad žmonės niekada aklai nesirenka augintinio, o randa būtent tokį, apie kokį svajoja. Juk vieniems norisi ramios katės, kuri mielai kartu snūstelėtų ant sofutės, o kitiems – aktyvios draugės, besivaikančios siūlų kamuoliuką ir retkarčiais užkariaujančios kokio medžio viršūnę. Kaip sako p. Ilona, šventa vieta ilgai tuščia nebūna, tad vienam katinėliui radus namus, tuoj pat atkeliauja kitas, laukiantis šeimininkų.

Pagalba gyvūnui – prasminga veikla

Paklausta, kaip į katytes reaguoja prekybos ir pramogų centro „Ozas“ lankytojai, „SOS gyvūnų“ vadovė atsako, kad būna visaip: vieni nuoširdžiai džiaugiasi gražia iniciatyva, o kiti nustemba, jiems keista tokioje vietoje matyti beglobius gyvūnus. Bet būna, kad dalis nustebusiųjų grįžta po kelių savaičių ar mėnesių ir prisipažįsta, kad labai norėtų gyvūnėlio. Be to, ir dauguma šalia veikiančių parduotuvių darbuotojų jau priglaudė katytes ar padovanojo jas savo draugams, tad p. Ilona juokauja, kad jie visi „Oze“ – tarsi viena didelė šeima.

Prekybos ir pramogų centro Ozas nuotr./Prekybos centre  namų ieakantys katinukai.
Prekybos ir pramogų centro „Ozas“ nuotr./Prekybos centre – namų ieškantys katinukai.

Priežasčių, kodėl žmonės priglaudžia gyvūnus, irgi daug: dalis jų – vyresnio amžiaus žmonės, kurių vaikai jau turi naujus namus, tad jiems norėtųsi draugo ir padarėlio, kuriuo galėtų rūpintis. Be to, p. Ilona pastebi tendenciją, kad tokie žmonės dažnai priglaudžia ir neįgalius gyvūnėlius, kuriems reikia daugiau dėmesio ir priežiūros – tai labai gražus požiūris, nes užsienyje neįgalus gyvūnas labai gerbiamas, o pas mus dar manoma, kad augintis būtinai turi būti gražus, stiprus ir sveikas. Tačiau didžiausia paskata priglausti gyvūną, pasak p. Ilonos, – padaryti gerą darbą, nes būna taip, kad žmonės, net neplanavę turėti augintinio, vis prieina, pasižiūri ir nusprendžia suteikti pastogę. Gerais darbais džiugina ir savanoriai, kurie kruopščiai atrenkami ir ruošiami atsakingam darbui. Dalis jų – daugiau laisvo laiko turintys vyresnio amžiaus žmonės, bet dauguma – jaunų, dažnai studentų, kurie vietoj tuščiai leidžiamo laiko renkasi prasmingą veiklą. Kaip teigia p. Ilona, pas juos visos dienos prasmingos, nes kasdien daromi geri darbai.

Gerą darbą padarėm ir mes – padėkoję „SOS gyvūnų“ vadovei už pokalbį, prekybos ir pramogų centre „Ozas“ įsikūrusioje „Kikoje“ nupirkom kačių maisto ir paaukojom jį „Kačių pievelės“ aukų dėžutei, kurioje visi norintys gali palikti dovanų ten gyvenančiam katinui Leopoldui, katytei Mirtai ir kitiems gyvūnams. Tad posakis, kad gerais norais sotus nebūsi, ne visad teisingas – šiuo atveju, mums pagelbėjus, katytės gali būti laimingos ir sočios!

Užsakymo nr. AKI 20110510

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min