Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prie medžio pririštą bejėgį šunį nušovęs girininkas atsipirko papeikimu ir bauda

Medžioklinis šautuvas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Medžioklinis šautuvas
Šaltinis: 15min
0
A A

Prie medžio pririštą bėjėgį šunį miške nušovęs Kalvelių girininkijos girininkas Kornelijus Indrašius darbo nepraras. Žiaurų pavaldinio poelgį griežtai įvertinti žadėjęs Vilniaus miškų urėdas Artūras Nanartavičius jam skyrė papeikimą.

„Galėjau skirti pastabą arba papeikimą, pasirinkau pastarąjį. Kadangi iki šiol girininkui priekaištų neturėjome, kitokios teisinės nuobaudos jam taikyti negalėjau“, – 15min.lt aiškino A.Nanartavičius.

15min.lt rašė, kad vasaros pabaigoje K.Indrašius su keturkoju susidorojo panaudodamas medžioklinį ginklą. Negana to, į kaimyninės girininkijos mišką, kur vyko šuns egzekucija, jis atvažiavo tarnybiniu transportu po darbo valandų.

Apie tai 15min.lt papasakojo įvykio liudininkė vilnietė Rasa. Bevaikštinėdama netoli Viktariškių sodų bendrijos „Viktorija“ esančiame miškelyje moteris išgirdo šūvį. Vėliau paaiškėjo, kad šunį nušovė girininkas K.Indrašius. Gyvūno šeimininkai aiškino medžiotojo K.Indrašiaus paprašę paslaugos, nes keturkojis esą buvo senas ir ligotas. 

Vėliau kasdamas duobę nudaigotam augintiniui jo šeimininkas pradėjo grasinti šunimi pernelyg susidomėjusiai vilnietei. „Žadėjo, kad gausiu kastuvu per galvą“, – pasakojo sostinės gyventoja. Rasa grasinimų nepabūgo ir sulaukė policijos pareigūnų. Tačiau šiems atvykus, teko nusivilti – žiauraus elgesio su gyvūnu atvejis policininkų nesudomino.

Teisės medžioti atėmimas būtų pernelyg griežta priemonė, nes girininkas suklydo pirmą kartą – sakė Sigitas Mikėnas.

„Policininkai pradėjo klausinėti žmonių, ar šuo tikrai sirgo, užsirašė jų duomenis ir paleido. Pareigūnas man pasakė, kad nepradės ikiteisminio tyrimo, nes jis nemato nusikaltimo – šuo nebuvo mušamas ar marintas badu“, – piktinosi Rasa.

Aplinkosaugininkai skyrė baudą

Tačiau 15min.lt pradėjus domėtis šia istorija, policijos pareigūnai persigalvojo. Nemenčinės policijos nuovados tyrėjas Zenonas Drozda 15min.lt antradienį aiškino, kad buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl žiauraus elgesio su gyvūnais. Tyrimas dar nebaigtas.

Gyvūnų globos, laikymo ir naudojimo įstatymas numato, kad naminio gyvūno eutanaziją gali atlikti tik veterinarijos gydytojas ar kitas asmuo jo pavedimu, o šaunamasis ginklas – nėra leistina priemonė civilizuotam gyvūno numarinimui.

Po 15min.lt aprašyto šuns nužudymo K.Indrašiui teko susimokėti baudą aplinkosaugininkams. Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas Sigitas Mikėnas 15min.lt sakė, kad girininkui už medžioklės taisyklių pažeidimą buvo skirta 70 litų bauda.

„Žmogus geranoriškai prisipažino, kad suklydo. Pagal Administracinių teisės pažeidimų kodeksą jam už tai galėjo būti skirtas tik įspėjimas. Teisės medžioti atėmimas būtų pernelyg griežta priemonė, nes girininkas suklydo pirmą kartą. Incidento miške metu jis su savimi turėjo medžioklės dokumentus, buvo užpildęs medžioklės lapą“, – sakė S.Mikėnas. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min