Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prieš šernų medžioklę protestuojantys gyvūnų mylėtojai: „Medžiotojai miškus pavertė kiaulidėmis“

Klaipėdiečiai surengė protesto akciją prieš šeštadieninę šernų medžioklę miesto miškuose.
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr. / Klaipėdiečiai surengė protesto akciją prieš šeštadieninę šernų medžioklę miesto miškuose.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Šeštadienį uostamiestyje surengta šernų medžioklė su varovais nepaliko abejingų gyvūnų mylėtojų: nuvykę į mišką medžiotojams vietoj šernienos siūlė obuolių. Prie Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pastato "žalieji" surengė protesto akciją ir uždegė gedulo žvakutes.

Klaipėdos mieste esančiame miške nuo P.Lideikio gatvės iki Girulių televizijos bokšto šeštadienį leista surengti medžioklę su varovais – ketinama sumedžioti visus šiame plote esančius šernus. Teigiama, kad jų čia gali būti apie dešimt. Šitaip norima užkirsti kelią galimam Afrikinio kiaulių marų užkratui plisti.

Medžioklė prasidėjo apie 8 val. ryto. Į vietą, kur rinkosi medžiotojai, atvyko ir protestuotojai. Šie vietoj šernienos pasiūlė medžiotojams obuolių, moliūgo. Tačiau į tokias vaišes medžiotojai nesureagavo.

„Manome, kad šitokie veiksmai – ne tik itin žiaurūs. Kur matyta, kad mieste vyktų medžioklė? Esame įsitikinę, kad yra ir kitų priemonių pažaboti marą“, – teigė Jurgita Matutienė, atstovaujanti klubą „Žvejonė“.

Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr./Klaipėdiečiai protestuodami gynė miškuose medžiojamus šernus.
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr./Klaipėdiečiai protestuodami gynė miškuose medžiojamus šernus.

Anot jos, šernų populiacija yra iš tiesų išplitusi. Tačiau dėl to kalti ir patys medžiotojai, miškuose pristatę gausybę šeryklų.

„Miškus jie pavertė kiaulidėmis – įpratino šiuos prie lengvai prieinamo maisto. Nebeliko natūralios atrankos“, – aiškino protestuotoja.

Šernų medžiokle susirūpinę klaipėdiečiai siūlė nustoti juos šerti ir natūraliai stebėti, ar užkratas neplinta.

Tuo tarpu medžioklė Klaipėdoje buvo nevaisinga – nors medžiotojai pamatė 21 šerną, du jų sužeidė, tačiau nė vieno nesumedžiojo.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min