TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Renginys Pasaulinės gyvūnijos dienai paminėti šiais metais organizuojamas Varėnoje

Babriškių Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčia
Juste/wikimedia.org nuotr. / Babriškių Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčia
Šaltinis: 15min
0
A A

Spalio 4 dieną minima Pasaulinė gyvūnijos ir Šv. Pranciškaus Asyžiečio, gyvūnų globėjo, diena. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba kasmet ragina Lietuvos visuomenę šią dieną neskersti gyvulių, netransportuoti jų skerdimui, nemedžioti, nežvejoti, neeksperimentuoti, nevykdyti eutanazijos gyvūnų prieglaudose (nebent veterinarijos gydytojas nuspręstų, kad būtina), suteikti poilsio dieną arkliams, cirko ir kitiems darbiniams gyvūnams.

Daugelyje valstybių taip pat laikomasi tradicijos šią dieną pamaloninti savo gyvūnus skanesniu ėdalu, neversti dirbti sunkių darbų. Kai kur mažuosius žmogaus draugus – augintinius leidžiama atsivesti į bažnyčią, kur būna laikomos šv. Mišios už gyvūnus, jų laikytojus ir globėjus.

Pasaulinės gyvūnijos dienos minėjimas Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje jau yra tapęs tradicija – dešimtus metus iš eilės gyvūnų globėjai apdovanojami padėkos ženklais „Sekime Šv. Pranciškaus pavyzdžiu“ ir padėkomis.

Šiais metais pagrindinį renginį, skirtą pasaulinės gyvūnijos dienai, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba organizuoja Varėnoje. Renginyje dalyvaus gyvūnų mylėtoja, Austrijos ambasadoriaus Lietuvoje žmona Gudrun Koller. Antradienį, spalio 4 d., po mišių Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčioje bus apdovanojami nusipelnę žmonės už visuomenės švietimą gyvūnų globos klausimais, pagalbą kenčiantiems, sužeistiems gyvūnams, tai pat gelbėjant, reabilituojant laukinius gyvūnus.

Kviečiami dalyvauti visi norintys, kurie neabejingi gyvūnams ir gamtai, kuriems rūpi gyvūnų gerovė.

Renginio Programa
11.00 val.
šv. Mišios Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčioje (Babriškių k., Varėnos sen., Varėnos r.);
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos apdovanojimų ir padėkų įteikimas aktyviems gyvūnų globotojams ir mylėtojams.
13.00 val. lankymasis klebono Pranciškaus Čivilio benamių gyvūnų prieglaudoje (Babriškių k., Varėnos sen., Varėnos r.).
14.00 val. lankymasisi Broniaus Jurgelevičiaus žvėrynėlyje (Karpiškių k., Jakėnų sen., Varėnos r.).
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min