Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusų milicininkai Sibire rado mergaitę, užaugusią tarp šunų ir kačių (atnaujinta 15.04 val.)

Šaltinis: BNS
0
A A

Rusijos milicininkai trečiadienį pranešė paėmę globon penkerių metų mergaitę, kuri visą gyvenimą praleido uždaroje patalpoje tarp šunų ir kačių.

Mergaitė, gyvenanti Rytų Sibiro Čitos mieste, nemoka kalbėti ir tuo metu, kai milicijos darbuotojai įėjo į butą, elgėsi kaip šuo.

„Maždaug penkerių metų mergaitę augino keli šunys ir katės, ji nė karto nebuvo išleista į lauką“, – sakoma milicijos pareiškime.

„Kai nepraustą, nešvariais drabužiais vilkinčią ir naminių gyvulių elgesį mėgdžiojančią mergaitę pamatė milicijos darbuotojai, ji kaip šuo puolė žmones“, – priduriama pareiškime.

 „Kai mes įėjome, pirmasis įspūdis buvo toks, kad patekome į kažkokį sąvartyną, – papasakojo Čitos miesto vidaus reikalų valdybos nepilnamečių vaikų padalinio viršininkė Larisa Popova, – tvyrojo nepakeliamas dvokas, aplink – keli didžiuliai šunys, katės“.

Nors mažylė gyveno trijų kambarių bute drauge su tėvu, močiute, seneliu ir kitais giminaičiais, ji beveik nekalba, nors žmonių kalbą supranta.

Trijų kambarių bute buvo išjungta už skolas vanduo, šildymas, kanalizacija ir dujos; suaugusieji, gyvenantys bute (buvo pranešta, kad ten gyvena vaiko tėvai, močiutė ir senelis), – vengė kaimynų, o lauke pasirodydavo daugiausia tik pavedžioti savo augintinių.

„Motina sako, kad iš jos vaiką pagrobė tėvas. Tėvas sako, kad žmonos močiutė, tai yra vaiko prosenelė pasiūlė jam pasiimti vaiką auginti, tą jis ir padarė“, – sakė milicijos sekretoriaus spaudai.

Specialiųjų tarnybų darbuotojai mano, kad mergaitė iš viso niekada nebuvo lauke.

Būdama penkerių metų mergaitė, kuriai kol kas duotas Natašos vardas, atrodo kaip maždaug dvejų, atsisako valgyti šaukštu ir elgiasi kaip šunys ir katės, su kuriais praleido visą gyvenimą.

„Kai auklėtojai išeina iš kambario, mergaitė prišoka prie durų ir loja“, – sakė teisėsaugininkai.

Šiuo metu, pasak milicijos sekretoriaus spaudai, ją stebi psichologai socialiniame reabilitacijos centre.

Reabilitacijos centro „Viltis“ centro direktorė Tatjana Misnik ketvirtadienį sakė, kad mergaitė nėra izoliuota ir žaidžia priėmimo skyriuje su kitais vaikais.

„Apie jokią izoliaciją nėra nė kalbos – ji yra su kitais vaikais priėmimo kambaryje. Žinoma, dar bus atliktas medicinos patikrinimas, bet iš išvaizdos – ji sveika. Vienintelė bėda, kad būdama penkerių metų ji visiškai nekalba“, – sakė direktorė.

Centro „Vilties“ pedagogus džiugina tai, kad mergaitė nesiskundžia apetitu. „Bet šaukštą Nataša atideda į šalį ir sriubą iš lėkštės laka„, – priduria jie.

Tik „Viltyje“ mergaitė pirmą kartą sužinojo, kas yra žaislai. Pasak gydytojų, apie bendrą Natašos sveikatos būklę bus galima kalbėti tik po karantino.

Mergaitės motina atėjo į miliciją pati. Moteris, kuri augina dar tris vaikus, teigia, kad mergaitė iš jos buvo pavogta. Pasak jos, pas dukrą jai neleido ateiti.

Teisėsaugininkai trečiadienį sulaikė ir mergaitės tėvą. Vyras teigia, kad vaiką jam atidavė žmonos močiutė. Jis buvo apklaustas, ir po protokolo surašymo paleistas.

Pasak teisėsaugininkų, mergaitės tėvo ir motinos parodymai visiškai skiriasi.

„Motina sako, kad iš jos vaiką pagrobė tėvas. Tėvas sako, kad žmonos močiutė, tai yra vaiko prosenelė pasiūlė jam pasiimti vaiką auginti, tą jis ir padarė“, – sakė milicijos sekretoriaus spaudai.

Jis pridūrė, kad reikės nustatyti, ar visi trys šios motinos vaikai yra vieno tėvo. „Turės būti išsiaiškinta, kaip gyvena kiti šios mamos vaikai, ir dar daugelį kitų šios šiurpios istorijos aplinkybių“, – sakė sekretorius spaudai.

Jis taip pat patikslino, kad šiuo metu sprendžiamas klausimas atimti motinai ir tėvui tėvų teises.

Gyvūnų užauginti vaikai – yra daugelio pasaulio šalių folkloro tema. Jie dažnai elgiasi taip kaip gyvūnai, su kuriais jiems tenka kontaktuoti.

Mokslininkai tokią būklę vadina mauglio sindromu, pavadintą pagal garsios Rudyardo Kiplingo knygos vaikams „Džiunglių knyga“ herojų Mauglį, užaugusį vilkų gaujoje.

Tokie vaikai paprastai jaučia didelį prieraišumą gyvūnams, su kuriais jie gyveno, ir labai skausmingai išgyvena grįžimą į žmonių pasaulį.

Kovą Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas pažymėjo, kad šalyje yra 760 tūkst. vaikų, gyvenančių „socialiniu požiūriu pavojingoms sąlygomis“.

Didžiausia bausmė, numatyta šalyje už nepilnamečio auklėjimo pareigų neatlikimą, yra treji metais laisvės apribojimo.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 3 Sibiras Šuo Katė
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min