Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šalčininkų rajone pasieniečių šuo išgelbėjo pasiklydusią senolę

Senolę suradęs šuo Blackas
VSAT nuotr. / Andrejus Gračiovas ir senolę suradęs šuo Blackas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Tarnybinio pasieniečių vokiečių aviganio uoslė bei įgūdžiai padėjo surasti garbaus amžiaus moterį, kuri savaitgalį susiruošė į parduotuvę, tačiau pakeliui į namus pasiklydo miške.

Sekmadienį apie 21 val. į Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Vilniaus rinktinės Gintaro Žagunio užkardos pasieniečius kreipėsi Šalčininkų rajono gyventoja. Ji pranešė, kad giminės pasigedo 75 metų Poškonių seniūnijos Grybiškių kaimo gyventojos.

Buvo žinoma, kad sekmadienį ryte senolė susiruošė eiti į už maždaug poros kilometrų nuo jos namų esančią Poškonių kaimo parduotuvę. Čia ją prieš vidurdienį paskutinį kartą matė parduotuvės darbuotoja. Daugiau žinių apie dingusiąją nebuvo.

Pasak giminaičių, senolę kamuodavo atminties sutrikimai. Todėl baimintasi, kad pasirinkusi klaidingą kelią į namus moteris galėjo paklysti.

G.Žagunio užkardos pasieniečiai šią informaciją perdavė kolegoms iš gretimos Dieveniškių užkardos. Moters paieškai išvyko šios užkardos kinologas Andrejus Gračiovas bei jo augintinis pustrečių metų vokiečių aviganis Blackas.

Pasienietis su moters giminaičiais nuvyko ir apžiūrėjo pradingėlės namus, o paiešką pradėjo nuo parduotuvės. Buvo praėję daug laiko,, kai moteris čia galėjo lankytis, be to, šioje vietoje po to praeita daugybės žmonių. Tarnybiniam keturkojui buvo duota komanda ieškoti žmogaus. Sekimui pasirinkta numanoma moters ėjimo kryptis jos namų link.

Kinologą ir kartu buvusius giminaičius tamsoje Blackas nuvedė į keliukų išraižytą mišką. Po pusvalandžio paieškos šuo staiga metėsi krūmynų link, parodydamas, kad aptiko žmogų. Paskui jį nuskubėjęs pasienietis netrukus išvydo ant žemės gulinčią ir nejudančią Grybiškių kaimo gyventoją, o šalia jos moterį radusį tupintį Blacką. Iki šios vietos nuo nelaimėlės namų – maždaug trys kilometrai.

Šiuo metu Lietuvos valstybės sieną pasieniečiams padeda saugoti pusantro šimto keturkojų talkininkų.

Smarkiai sušalusi ir sušlapusi moteris nebuvo praradusi sąmonės, tačiau VSAT pareigūnui su ja susikalbėti nepavyko. Senolė tuoj pat buvo perduota kartu paieškoje dalyvavusiems artimiesiems, kurie ją iškart išsivežė.

Neabejojama, kad namo ėjusi moteris pasiklydo miške: pasukusi ne tuo takeliu ji mišku nuėjo į priešingą nuo namų pusę. Jei ne Blacko sugebėjimai, šaltą rudens naktį miške dingusios ir ant žemės pargriuvusios moters likimas galėjo būti tragiškas.

Pasieniečių kinologai ir jų šunys nuolat yra kviečiami, kai reikia rasti dingusius žmones, sulaikyti plėšikus, aptikti pasiklydusius gyvulius. Neretai pasieniečių pagalbos prašo policijos pareigūnai, į kuriuos kreipiasi bėdos ištikti gyventojai. Taip pat dažnai pasienyje gyvenantys žmonės pagalbos tiesiogiai prašo artimiausioje VSAT užkardoje.

Šiuo metu Lietuvos valstybės sieną pasieniečiams padeda saugoti pusantro šimto keturkojų talkininkų, išmokytų apieškoti vietovę, rasti žmones, narkotikus, sprogmenis, sulaikyti sienos ir kitus pažeidėjus.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min