TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Sausį ištirta 1,5 tūkst. sumedžiotų šernų dėl afrikinio kiaulių maro – užkrėsti tebuvo du

Šernas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Šernas
Šaltinis: 15min
0
A A

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad per šių metų sausio mėnesį Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute ištirti 1 454 sumedžiotų šernų mėginiai afrikinio kiaulių maro virusui nustatyti. Be anksčiau skelbtų dviejų teigiamų atvejų, daugiau pavojingos užkrečiamosios ligos užkrato nenustatyta.

„Trijų ir dešimties kilometrų spinduliu aplink Šalčininkų ir Alytaus-Varėnos rajonų miškus, kuriuose buvo patvirtinti afrikinio kiaulių maro židiniai, ypatingai sustiprinta ir gyventojų laikomų kiaulių stebėsena. Tiriami visų šioje teritorijoje skerdžiamų kiaulių kraujo ir organų mėginiai. Nuo afrikinio kiaulių maro paskelbimo sausio 24 dieną ištirti 534 kiaulių mėginiai. Teigiamų afrikinio kiaulių maro viruso atvejų kiaulių laikymo vietose nėra nustatyta, tačiau viruso plitimo grėsmė yra labai didelė“, – sakė VMVT Skubios veiklos skyriaus vedėjas Marius Masiulis.

VMVT primena kiaulių laikytojams ir medžiotojams, kad afrikinio kiaulių maro virusas yra labai atsparus, todėl privaloma laikytis griežtų biologinės saugos reikalavimų visose kiaulių laikymo vietose bei dorojant sumedžiotus šernus.

Radus nugaišusį laukinį gyvūną privaloma nedelsiant (ne vėliau kaip per 48 valandas) pranešti teritorinei VMVT. Rastas gyvūnas neturi būti judinamas, kol jo neapžiūrės veterinarijos specialistai ir nebus paimti mėginiai užkrečiamųjų ligų tyrimams.

Medžiotojai ir kiaulių laikytojai, pastebėję padidėjusį gyvūnų gaišimą ar radus nugaišusį gyvūną, raginami visuomet elgtis taip, kaip nustačius gyvūnų užkrečiamąją ligą ir imtis visų būtinų priemonių, kad liga nebūtų išplatinta.

Šių priemonių privalu laikytis, kol laboratoriniais tyrimais nebus patvirtinta tiksli diagnozė.

Afrikinis kiaulių maras – žmonėms nepavojinga liga. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba užtikrina gyventojus, jog Lietuvoje parduodama kiauliena yra saugi vartoti.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min