Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Seime – siūlymas bausti už gyvūnų negydymą ir marinimą badu

Gaidys
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Gaidys
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienį Seimas po pateikimo pritarė Baudžiamojo kodekso 310-ojo straipsnio pataisai, kuria numatoma baudžiamoji atsakomybė asmenims, ne tik žiauriai, bet ir kenksmingai besielgiantiems su gyvūnais.

Pagal šiuo metu galiojančią Baudžiamojo kodekso redakciją baudžiamoji atsakomybė numatoma tik už žiaurų elgesį su gyvūnais arba jų kankinimą. Už tokį elgesį kaip gyvūnų nepriežiūra, šėrimo ir girdymo neužtikrinimas, veterinarinės pagalbos susirgusiam ar susižeidusiam gyvūnui nesuteikimas, transportavimas ar laikymas tai rūšiai nepalankiomis sąlygomis baudžiamoji atsakomybė negresia, taikomos tik administracinės sankcijos, kurios, kaip rodo praktika, yra neveiksmingos, rašoma pataisą Seime pristačiusio parlamentaro Remigijaus Žemaitaičio pranešime spaudai.

Teikiamu įstatymo projektu asmenims, kurie kenksmingai elgiasi su gyvūnais, galės būti taikomos baudžiamosios sankcijos – viešieji darbai arba bauda, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki metų.

Seimo narys R.Žemaitaitis, informuodamas apie pateiktus Baudžiamojo kodekso pakeitimus ir pagrįsdamas jų reikalingumą, būtinumą bei pateikdamas šiandienio teisinio reguliavimo neveiksmingumo akivaizdų pavyzdį, nurodė, kad „Šilutės rajone, Stumbrių kaime, yra ūkininkas Stirbys. Šis ūkininkas jau dvejus metus administracine tvarka bylinėjasi teismuose dėl savo kenksmingo elgesio su gyvuliais, teisminiai ginčai vis vilkinami, o gyvūnai ir toliau kenčia. Stengiamasi sutramdyti ūkininką bent per žiniasklaidos priemones viešinant jo gėdingą, amoralų elgesį, tačiau toks asmuo nereaguoja, nes žino, jog blogiausiu atveju gresia administracinė atsakomybė“.

Baudžiamojo kodekso pataisa bus svarstoma per Seimo rudens sesiją. Kad ši pataisa būtų priimta, Seimas turės dar du kartus balsavimu pritarti jai.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min