Dabar populiaru
Publikuota: 2009 lapkričio 18d. 07:56

Senelis nukankino katiną, o anūkas – šunį

Šuns egzekucija
15min.lt / Šuns egzekucija

Žiauriai šunį sužalojęs 22 metų Svajūnas Beniukas iš Seredžiaus miestelio (Jurbarko r.) neapkęsti gyvūnų greičiausiai išmoko iš savo senelio, susidorojusio su katinu, trečiadienį rašo „Lietuvos rytas“.

Vakar buvo ieškoma šunį sužalojusio S.Beniuko. Namuose jo nerasta. Neabejojama, kad vandalas slepiasi pas draugus. Kiti egzekucijoje dalyvavę sėbrai dar nenustatyti. Niekur nedirbantis S.Beniukas yra baigęs 10 klasių Seredžiaus pagrindinėje mokykloje. Vaikinas geria, nuolat veliasi į konfliktus su bendraamžiais – yra žinomas miestelio mušeika. Jam iškelta bylų dėl vagysčių Kauno ir Jurbarko rajonuose.

Seredžiaus seniūnas Jonas Pikoraitis atkreipė dėmesį, kad vaikinas nuo mažumės matė nevykusius suaugusiųjų pavyzdžius. Statybose dirbęs jo tėvas nevengdavo alkoholio. Prieš kelerius metus tėvams išsiskyrus, tvarkinga ir ramaus būdo motina nepajėgė sutramdyti Svajūno ir jo vyresniojo brolio. Vaikinai neklausė motinos ir šaipydavosi iš jos pamokymų.

Kaip praneša „Lietuvos rytas“, miestelį prieš porą metų sukrėtė S.Beniuko senelio elgesys. Vyriškis augino katiną ir labai piktą šunį. Pastarąjį laikė šalia savo buto esančiame voljere. Kartą supratęs, jog katinas nugvelbė ką tik iš parduotuvės parneštą dešrą, šeimininkas pačiupo jį už pakarpos ir numetė šuniui sudraskyti.

Už žiaurų elgesį su gyvūnais Veterinarijos tarnyba vyrui skyrė vos 20 litų baudą.

Jurgita Gustaitienė, Kauno apskrityje veikiančios gyvūnų globos ir kontrolės tarnybos „Nuaras“ kuri dabar globoja S.Beniuko sužalotą, bet įgyvenusį šunį, direktorė, sako: „Bausmės už gyvūnų nukankinimą Lietuvoje yra per švelnios. Griežčiausios nuobaudos, skirtos Kaune per pastaruosius kelerius metus, sulaukė šunį iš automobilio išmetusi moteris. Jos piniginė suplonėjo 300 litų, gyvūnas buvo konfiskuotas. Panaši situacija ir kituose šalies miestuose. Policija dažniausiai tik įspėja žiauriai su gyvūnais besielgiančius žmones – taiko ne baudžiamąją, o administracinę atsakomybę.“

Už žiaurų elgesį su gyvūnais Baudžiamajame kodekse numatyti viešieji darbai, baudos, areštas arba laisvės atėmimas iki metų. Tačiau už blogą gyvūnų priežiūrą, jei jis dėl to žūsta, suserga ar būna suluošintas, gali būti skiriamos ir administracinės nuobaudos – nuo įspėjimo iki 200 litų. Už besikartojančius nusižengimus numatytos baudos nuo 1000 iki 2000 litų ir gyvūno konfiskavimas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min