TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Šernų populiacijos reguliavimas: kas sumedžios 90 proc. šernų

Afrikinio kiaulių maro grėsmės zona
Aplinkos ministerijos nuotr. / Afrikinio kiaulių maro grėsmės zona
Šaltinis: 15min
0
A A

Afrikinis kiaulių maras ne juokais išgąsdino Lietuvos valdininkus. Aplinkos ministerija kuria planus, kaip kuo skubiau įvykdyti planą ir sumedžioti iki 90 proc. šalyje esančių šernų.

Vyriausybė pritarė Aplinkos ministerijos parengtam šernų populiacijos reguliavimo planui. Skubiai buvo imtasi rengti įvairius pakeitimus, kaip užtikrinti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) rekomendacijas sumedžioti iki 90 proc. šalyje esančių šernų.

Medžiotojams jau pranešta, kad, pagal šernų populiacijos reguliavimo planą, afrikinio kiaulių maro (AKM) grėsmės zonoje esančiuose rajonuose bus siekiama sumedžioti visus šernus. Kituose rajonuose – iki 90 proc. šernų populiacijos.

Aplinkos ministerija taip pat nurodė regionų aplinkos apsaugos departamentams sugriežtinti medžioklės kontrolę. Kontrolė bus nukreipta dviem kryptimis – į medžiotojų tikrinimą ir kovą su brakonieriais.

Tačiau ne visa Lietuva patenka į medžioklės plotus. Dalyje teritorijų yra draudžiama medžioti arba ten medžioklė vyksta kitais principais (komercinės medžioklės plotai, medžioklės plotai mokymo tikslais, kai kurios saugomos teritorijos). Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis pavedė Generalinei miškų urėdijai ir Saugomų teritorijų tarnybai užtikrinti, kad populiacijos reguliavimo plane numatyti šernų medžioklės limitai būtų įgyvendinti ir ne medžioklės plotuose.

Aplinkos ministerija taip pat nurodė regionų aplinkos apsaugos departamentams sugriežtinti medžioklės kontrolę. Kontrolė bus nukreipta dviem kryptimis – į medžiotojų tikrinimą ir kovą su brakonieriais. VMVT medžiotojams yra nurodžiusi griežtai laikytis veterinarinių reikalavimų, kiekvieno sumedžioto šerno mėginiai privalo būti perduoti tyrimams, atsakingai pasirūpinti skerdienos atliekomis, naudoti tinkamas dezinfekcines priemones ir t. t. Aplinkos apsaugos inspektoriai griežtai tikrins, kaip medžiotojai laikosi šių reikalavimų, ar tvarkingai vykdo medžioklę pagal kitas taisykles.

Sustiprinti kovą su brakonieriais taip pat būtina, kadangi brakonieriai nesilaiko jokių reikalavimų ir, pasinaudodami šernų medžioklės metu kilusiu chaosu, gali suaktyvinti savo nelegalią veiklą.

Vyriausybei patvirtinus ketinimus taikyti finansines skatinimo priemones už sumedžiotą šerną, dalis medžiotojų atsisako vykti į medžiokles, kol nebus aiški mokėjimo tvarka. Pagal Vyriausybės nutarimą, finansines skatinimo priemones turės administruoti VMVT.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min