TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Siekiama Lietuvoje uždrausti gyvūnų pasirodymus cirke

Gyvūnų teisių gynėjai
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Gyvūnų teisių gynėjai
Šaltinis: 15min
0
A A

Antradienio pavakarę prie Kauno sporto halės susirinkęs būrelis jaunuolių protestavo prieš gyvūnų pasirodymus cirke. Gyvūnų teisių gynėjų pasipiktinimo sulaukė Halėje rengiamas garsios dresuotojų Gartnerių šeimos Indijos dramblių šou „Kaip drambliai Kalėdų laukė“. Siekiama uždrausti Lietuvoje gyvūnų pasirodymus cirkuose.

Protestuotojai tvirtina, kad cirkuose gyvūnai laikomai netinkamomis sąlygomis, dresuojami naudojant prievartą ir fizines bausmes.

„Ypač tuo pasižymi Gartnerių cirkas, todėl jo nesutinka įsileisti nei Vokietija, nei Austrija. Nes gyvūnų laikymo, dresiravimo sąlygos yra labai negeros, žiaurios. Gyvūnai iš vienos šalies į kitą transportuojami be maisto, be vandens. Daug organizacijų jau ilgai stebi šį cirką. Kroatijoje vienas iš Gartnerių dinastijos atstovas yra baustas už žiaurių elgesį su gyvūnais“, – teigia gyvūnų teisių gynėjai.

Jų teigimu, su cirkų atstovais susitarti nepavyksta: „Jie sako: „Kol įstatymai leis, tol nieko nekeisime. Taip buvo per amžių amžius, yra gilios gyvūnų dresavimo ir pasirodymų tradicijos“.

Protesto akciją surengė projektas „Blogas cirkas“, kurį įkūrė iniciatyvinė grupė „Gerbk gyvūnų teises“. Kaune protestavo tik keli žmonės, nes neturėjo leidimo didesnei protesto akcijai, tačiau gruodžio 13 d., 18 val. prie Vilniaus „Siemens“ arenos, kurioje taip pat vyks minimas dramblių pasirodymas, protestuotojų turėtų susirinkti daugiau, nes yra gautas savivaldybės leidimas.

„Mūsų tikslas yra uždrausti gyvūnų pasirodymus cirkuose Lietuvoje. Žadame keisti įstatymus. Taip jau yra ne vienoje šalyje. Austrijoje, Suomijoje gyvūnų pasirodymai yra dalinai uždrausti, pavyzdžiui, laukinių gyvūnų, grobuonių, mėsėdžių. O Graikija parodė, kad galima uždrausti apskritai visus gyvūnų pasirodymus, ne tik cirkuose, bet ir, pavyzdžiui, delfinariumuose“, – tikino Eva ir Erika Batakyte prisistačiusios merginos.

Jos pripažįsta, kad „prastumti“ Gyvūnų globos, laikymo ir naudojimo įstatymo pataisas nebus paprasta, nes arba reikia surinkti 50 tūkst. Lietuvos piliečių parašų, siekiant teikti įstatymo projektą, arba įtikinti politikus tokio įstatymo reikalingumu. Vis tik aktyvūs gyvūnų teisių gynėjai nenuleidžia rankų ir tikisi per keletą metų bent jau plačiai visuomenėje paskleisti žinią apie, jų teigimu, pažeidžiamas gyvūnų teises cirke.

Nors nemažai žmonių sutinka, kad cirke su gyvūnais ne visada gerai elgiamasi, tačiau dauguma vis tiek veda savo vaikus ar anūkus į gyvūnų pasirodymus.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min