Dabar populiaru
Publikuota: 2012 spalio 23d. 09:59

Skaudi patirtis: palikę du šunis priežiūrai britai sužinojo, kad ūkininkas juos nušovė

Borderkoli veislės šunys (asociatyvinė nuotr.)
Scanpix nuotr. / Borderkoli veislės šunys (asociatyvinė nuotr.)

Išvykusi mėnesio atostogų į savo vilą Ispanijoje senjorų pora iš Didžiosios Britanijos neįtarė nieko bloga, ir kaip visuomet, šunelius paliko prižiūrėtojui. Juos netikėtai pasiekė žinia, kad borderkoli veislės šunys buvo nušauti.

Su senaisiais škotų aviganiais siejamos borderkoli veislės šunys, vienerių Millie ir trejų Bensoną, rugsėjį nušovė avių fermos ūkininkas, kuomet šuneliai iš veislyno, kuriame laikinai buvo palikti, pabėgo. Šunys buvo pašauti į krūtinę, skelbia dailymail.co.uk. Chrisas ir June Rodenai pasibaisėję veislyno nesugebėjimu pasirūpinti šunimis ir ūkininko poelgiu.

„Negaliu suvokti, kaip paprasta ūkininkui ateiti i nušauti du aviganius, kurie tiesiog bėgo vedami instinkto ir avims nekėlė jokios grėsmės. Aš ir žmona esame šokiruoti – šie šunys buvo neišskiriami. Jų motina buvo avių varytoja, tad avys jiems buvo įaugusios į kraują. Ūkininkas teigia, kad šunys jau kibo į avis, bet tai nesąmonė – nė viena avis net nesužeista. Jie buvo mūsų šeimos nariai ir ūkininkas juos nušovė be priežasties“, – sakė Ch.Rudenas.

Turi teisę šaudyti

Avys priklauso ūkininkui Georgui Price’ui. Anot dailymail.co,uk, gyvūnų įstatyme numatyta, kad gyvulių, žemės savininkas arba bet kuris asmuo, veikiantis jų vardu, turi teisė nušauti bet kurį šunį, jei tai, jų nuomone, vienintelis racionalus būdas sustabdyti pavojų gyvuliams. Tokie veiksmai per 48 val. turi būti pranešti policijai.

Šeimininkas teigia, jog veislyno savininkas jau anksčiau palikus šunelius metu buvo įspėtas, kad jaunesnioji, Millie, gali išrausti po tvora duobę ir pralįsti. Jie neprieštaravo, jei su šuneliais bus pasielgta ir griežčiau, tačiau neabejojo, kad to neprireiks, nes komandoms jie paklūsta.

Tačiau veislyno savininkas Les Childas teigė, kad Millie ir Bensonas ignoravo jo šūktelėjimus, kuomet jis vaikščiojo su jais ir dar dviem labradorais. Pastarieji buvo pririšti pavadėliais. Šuneliai pabėgo.

Šunų prižiūrėtojas pasakoja jų ieškojęs 20 minučių, tuomet nusprendęs nuvažiuoti į gretimą ūkį.

„Ūkininkas manęs paklausė, ar ieškau šuns. Pasakiau: „Ne, ieškau dviejų“. Jis man atsakė: „Aš juos nušoviau, jie ant upelio kranto“. Aš buvau priblokštas. Viskas, ką galėjau padaryti, tai paimti jų kūnelius“, – sakė L.Childas. Jis iškart paskambino šunelių šeimininkams.

„Kol perdavė mano žodžius vyrui, ponia Ruden šitaip raudojo telefonu. Tai baisu“, – sakė jis. L. Childas teigia per aštuonerius metus prižiūrėjęs jau apie 60 tūkstančių šunelių, tačiau tokio incidento niekada nepatyręs.

Prabilo viešai

Iškart po nelaimės  62 ir 67 metų sutuoktiniai, negavę tiesioginių kelto bilietų iš Ispanijos, namo keliavo per Prancūziją. Savo šunelius jie palaidojo šalia savo namų. Vorčesteršyro reguliavimo tarnyba dėl šunelių mirties pradėjo tyrimą.

Sutuoktiniai pranešė policijai ir viešai prabilo apie nevykusį įstatymą, kuris leidžia ūkininkams šaudyti augintinius.

Policija apklausė ūkininką, tačiau jokių tolesnių veiksmų kol kas nesiėmė. 

Apie veislę

Borderkolis – iš Didžiosios Britanijos kilęs aviganis.  Borderkoliai panašiausi į senuosius škotų aviganius.  Jie seka avių bandą ir valdo ją žvilgsniu, nuspėję avių ketinimus, akimis nurodo, kur link joms judėti. Prireikus, bėga avių nugaromis. Borderkoliai moka ganyti ir žąsis bei antis. Borderkoliai ir dabar gano bandas. 
 
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min