Dabar populiaru
Publikuota: 2010 rugpjūčio 11d. 06:30

Sodų bendrijos gyventojus supykdė kaimyno šunų verslas

Anot B.Kymantaitės, pagal dabar turimą informaciją, tas žmogus su gyvūnais galėjo ne kartą nelegaliai kirsti sieną ir vežiojo juos tam nepritaikytu automobiliu.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Anot B.Kymantaitės, pagal dabar turimą informaciją, tas žmogus su gyvūnais galėjo ne kartą nelegaliai kirsti sieną ir vežiojo juos tam nepritaikytu automobiliu.

Sodininkų bendrijos „Šermukšnėlė“ gyventojai neapsikentė šunų kaimynystės ir į pagalbą pasikvietė gyvūnų globėjus bei policijos pareigūnus. Anot skundo, sodo name gyvenantis užsienietis čia veisia šuniukus, visiškai nesirūpindamas nei tvarka, nei sklindančiais kvapais.

Vilniaus rajone, Skauduliškių kaime, esančios sodininkų bendrijos gyventojai tikina esantys priversti nuolat kęsti smarvę ir triukšmą. Nurodytame sodo name apsilankę gyvūnų gerovės tarnybos „Pifas“ atstovai teigė aptikę 18 šunų.

Šunys parduodami neskiepyti

„Prieš savaitę ar kelias jų buvo 31, šeimininkas pardavė 13 mažų šuniukų, kuriems buvo vos mėnuo, jie per anksti atskirti nuo mamų. Tas žmogus verslininkas, tokiu būdu „bizniauja“, tačiau jis negalėjo pateikti šuniukų dokumentų, jie neskiepyti nuo pasiutligės, vadinasi, jis juos išveža ir parduoda nelegaliai“, – „15min“ sakė tarnybos vadovė Brigita Kymantaitė.

Anot pašnekovės, šeimininkas teigė šunis pardavinėjęs Olandijoje, Estijoje, nors neturėjo teisės jų nepaskiepijęs kur nors išvežti.

„Kaimynai labiausia skundėsi dėl smarvės, tačiau mes atkreipėme dėmesį, kad ir patys gyvūnai laikomi netinkamai. Virtuvėje ir viename kambaryje įkurdintiems šunims mažai vietos, nes jie dideli – dobermanai, mastifai, prancūzų buldogai. Be to, kiekvienas šuniukas turėtų turėti savo dubenėlį, guolį, o čia šeriami visi kartu, guoliai vos keli, todėl šunys pjaunasi tarpusavyje“, – gyvūnų laikymo pažeidimus vardijo B.Kymantaitė.

Anglakalbis šunų augintojas itin nenoriai į savo valdas įsileido policijos pareigūnus ir gyvūnų globėjus. Jis buvo įspėtas iki ketvirtadienio popietės susitvarkyti, paskiepyti visus šuniukus, implantuoti mikroschemas, sutvarkyti jų pasus. Jeigu tai nebus padaryta, ketinama užsienietį bausti.

„Gali būti konfiskuoti gyvūnai. O baudos priklausys nuo to, ką pavyks išsiaiškinti. Remiantis dabar turima informacija, tas žmogus su gyvūnais galėjo ne kartą nelegaliai kirsti sieną ir vežiojo juos tam nepritaikytu automobiliu“, – sakė B.Kymantaitė.

Išskirtinių reikalavimų auginti šunis sodo bendrijose nėra, čia taikomos tos pačios taisyklės, kurioms paklusti turi ir individualiuose namuose gyvenantys žmonės. Pagal Gyvūnų laikymo ir priežiūros Vilniaus rajone taisykles sodų bendrijose šunys turi būti laikomi pririšti arba uždaryti aplinkiniams saugiuose voljeruose, be raštiško kaimyno sutikimo individualioje valdoje šuo negali būti pririšamas arčiau kaip 5 metrai nuo kaimyno gyvenamųjų patalpų.

Papildomų reikalavimų veisiantiems šunims, gyvūnų globėjų teigimu, nėra numatyta.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

06:47
17:02

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Video

22:58
25:27
15:09

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min