Dabar populiaru
Publikuota: 2009 kovo 31d. 13:44

Sostinės parkai atsivers šunims

Šunų šeimininkams, nesurenkantiems ekskrementų, gresia baudos.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Šunų šeimininkams, nesurenkantiems ekskrementų, gresia baudos.

Griežtų gyvūnų laikymo taisyklių prispausti vilniečiai gali lengviau atsipūsti – miesto valdžia ketina leisti šunims vaikščioti parkuose bei įrengti gyvūnų ekskrementams skirtas šiukšliadėžes.

Iki šiol prie visų miesto parkų kabo ženklai, draudžiantys vedžioti gyvūnus, tačiau vilniečiai menkai jų paiso, mat šunų aikštelių mieste trūksta. „Draudimas yra, o sudarytų sąlygų, kur šunis vedžioti, nėra. Taip neturėtų būti“, – tikino sostinės meras Vilius Navickas.

Pasak jo, sostinė nebus išskirtinis Europos miestas, kur draudžiama šunis įsivesti į parką. Vietoj draudimo parkuose ir gyvenamuosiuose rajonuose ketinama pastatyti apie 200 specialiai gyvūnų ekskrementams skirtų šiukšliadėžių.

Draudimas yra, o sudarytų sąlygų, kur šunis vedžioti, nėra. Taip neturėtų būti“, – tikino sostinės meras Vilius Navickas.„Dabar gyvūnų išmatos metamos į bendrus konteinerius, tai nehigieniška dėl įvairių galimų užkrečiamųjų ligų. Be to, šiukšlės yra rūšiuojamos. Komunalinių atliekų konteineriai ir turėtų likti komunalinėms atliekoms“, – pasakojo savivaldybės Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Vita Braškienė.

Konteineriai šunų išmatoms mieste turėtų atsirasti kaip galima greičiau. Planuojama juos pastatyti iki balandžio antrosios pusės.

„Miestui pirkti dėžes brangiai nekainuos, o jas prižiūrės teritorijas ir dabar tvarkančios įmonės“, – tikino vicemeras Romas Adomavičius.

Kaune nepasiteisino

Panašios šunų eksrementų šiukšliadėžės jau ketverius metus stovi Kaune, tokių yra ir Klaipėdoje. Tiesa, čia specialios dėžės dažniau tampa vandalų ir šiukšlintojų taikiniu nei  naudojamos pagal paskirtį.

„Daug dėžių buvo išdaužyta, kitur jos prigrūstos paprastų komunalinių atliekų. Nepasakyčiau, kad šis projektas pasiteisino“, – sakė Kauno savivaldybės Miesto tvarkos priežiūros poskyrio vadovas Rimantas Rutavičius.

Kaunui viena plastikinė dėžė kainavo apie 200 Lt.

Gresia baudos

Šiuo metu sostinėje registruota apie 14 tūkst. keturkojų. Per savaitę už gyvūnų priežiūros taisyklių nesilaikymą nubaudžiama apie 10 pažeidėjų – gyvūnų savininkų.

„Situacija gerėja, tačiau dar gauname skundų dėl šunų ekskrementų, ypač parkų prieigose. Dėžės šunų išmatoms būtų didelė pagalba miestiečiams“, – aiškino savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vadovas Gintaras Tamošiūnas.

Anot specialisto, kiekvienas šeimininkas turėtų susirinkti šunų išmatas, daugelis miestiečių tai jau daro, o neklusniesiems gresia baudos nuo 10 iki 1 tūkst. Lt.

„Jei gyvūnas be antsnukio ir padaro žalos, gali būti skirta griežčiausia bausmė, o pats gyvūnas konfiskuotas ir atiduotas į prieglaudą“, – tikino G.Tamošiūnas. Gyvūnų konfiskavimo atvejų mieste esą jau pasitaikė.

Temos: 1 Šuo
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min