Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šuniui iš Didžiosios Britanijos amputuotą koją pakeitė bioninis protezas

Šuniui iš Didžiosios Britanijos amputuotą koją pakeitė bioninis protezas.
Technologijos.lt nuotr. / Šuniui iš Didžiosios Britanijos amputuotą koją pakeitė bioninis protezas.
Šaltinis: Technologijos.lt
0
A A

Buldogas vardu Coal priekinėje kairiojoje letenoje turėjo piktybinį auglį, dėl ko galūnę teko amputuoti. Tačiau jo savininkas savo augintiniui nepagailėjo 10000 svarų ir įtaisė titaninį protezą. Coal taip pat tapo mokslinių tyrimų dalyviu, ir pagal jo patirtį bus kuriami analogiški protezai galūnių netekusiems žmonėms.

Technologijos.lt nuotr./Šuniui iš Didžiosios Britanijos amputuotą koją pakeitė bioninis protezas.
Technologijos.lt nuotr./Kojos protezas

Aštuonių su puse metų amžiaus buldogui grėsė užmigdymas, nes kitos jo trys kojos buvo per silpnos, kad išlaikytų visą jo svorį. Tačiau jo savininkas Reg Walker nesudvejojo ir užsakė sukurti gyvūnui tinkamą sudėtingą bioninį kojos protezą. Protezas turėjo būti pritaikytas gyvūno imuninei sistemai, kad su implantu besiliečianti oda ir kaulas neatmestų svetimkūnio. Tai kol kas antroji tokio tipo operacija, atlikta gyvūnui.

„Šis implantas yra unikalus tuo, kad jis yra vienintelis implantas, ant kurio auga oda ir kaulas. Tai – mokslinių tyrimų Šventasis Gralis“, sako tyrinėtojas Vet Noel Fitzpatrick. „Netekus galūnių, oda paprastai auga uždengdama kaulo likutį. Dabar mes tai galime padaryti ir dirbtiniu būdu – odą užauginti ant metalo“. „Dabar Coal gyvenimo kokybė yra visiškai normali – neturėdamas protezo jis tikrai nebūtų išgyvenęs“, sako jo savininkas.


 

Technologijos.lt
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min