Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šunų kinkinių varžybos Jadagoniuose (nuotraukos)

 Tarptautines šunų kinkinių ir orientacinio žygio su šunimis varžybos „2009-uosius palydint... arba Kalėdinė taurė“
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Tarptautines šunų kinkinių ir orientacinio žygio su šunimis varžybos „2009-uosius palydint... arba Kalėdinė taurė“
Šaltinis: 15min
0
A A

VšĮ „Corona laurea“ ir klubas „Fluidus“ gruodžio 12–13 dienomis pirmą kartą Kauno rajone organizuoja tarptautines šunų kinkinių ir orientacinio žygio su šunimis varžybas „2009–uosius palydint... arba Kalėdinė taurė“ . Haskiai ir malamutai rungsis Jadagoniuose, Zapyškio seniūnijoje. Varžybose laukiami dalyviai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Latvijos, Estijos.

Renginio tikslas – turizmo drauge su savo augintiniais populiarinimas, regioninių turistinių vietovių bei turistinių maršrutų pažinimas, aktyvaus poilsio, laisvalaikio bei sveiko gyvenimo būdo propagavimas. Varžybas globoja ir apdovanojimus įsteigė Kauno rajono savivaldybė.

1880 metais Aliaskoje atradus auksą į tuos kraštus  patraukė tūkstančiai laimės ieškotojų. Pasisekė nedaugeliui, tačiau visiems buvo reikalingas maistas ir transportas. Šunų kinkiniai tuo metu buvo vienintelė priemonė padedanti užkariauti šias šalto, specifinio klimato nepažintas žemes. Kinkiniai buvo sudaromi iš vietinių šiaurinių šunų tipų ir stambių pietinių kraštų veislių šunų. Važiavimas šunų kinkiniais tapo ne tik susisiekimo ir transporto priemone, bet ir populiaria sporto šaka tarp aukso ieškotojų. Vietinės reikšmės varžybos greitai išaugo į stambius, daug dalyvių ir žiūrovų pritraukiančius renginius.  Juristas Albertas Finkas  sudarė   varžybų taisykles ir reglamentą, tokiu būdu įnešdamas nemažą indėlį  į šunų  kinkinių sporto formavimą. 1907 metais Nome  varžybų rėmimo ir organizaciniais tikslais buvo įkurtas pirmasis kinkomų šunų  klubas, patvirtintos taisyklės ir išrinkta trasa. Trasa driekėsi įvairaus landšafto vietovėmis  nuo Nomo iki Kendlo ir atgal bendrai sudarydama  apie 653 kilometrus. Varžybos buvo numatytos balandžio mėnesį, todėl visą 1907–1908 metų žiemą trasoje vyko  intensyvios treniruotės. Pirmosios oficialios šunų kinkinių sporto varžybos įvyko 1908 metais.

Lietuvoje pirmąjį  šunų kinkinių sporto klubą  ,,Aliaska”  2004 metais  įkūrė šunų kinkinių sporto pradininkai Lietuvoje – Jolanta ir Hubertas Bliujai. Tais pačiais metais Jolanta ir Hubertas ant Elektrėnų  marių ledo suorganizavo pirmąsias Lietuvoje šunų kinkinių varžybas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min