Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Susipažinkite: zoologijos sodo naujoji gyventoja, pavadinta sekretorės garbei

Lama Aistė su mama
Lietuvos zoologijos sodo nuotr. / Lama Aistė su mama
Šaltinis: 15min
0
A A

Balandžio 1-ąją dieną Kaune įsikūrusiame Lietuvos zoologijos sode gimė ypatingo grožio lamos jauniklė, kurią darbuotojai pavadino Aiste. Mažoji lama drąsiai jautėsi jau pirmomis savo dienomis, guviai šokinėjo aplink mamą ir domėjosi ją supančia aplinka. Artėjant Lietuvos zoologijos sodo sezono atidarymui, nuspręsta mažylę pristatyti ir visiems sodo lankytojams.

Kaip informuoja Lietuvos zoologijos sodas, Aistė savo vardą gavo neatsitiktinai, mat balandžio 1-ąją gimtadienį šventė Lietuvos zoologijos sodo sekretorė Aistė. Todėl darbuotojai pusiau juokaudami, pusiau rimtai nusprendė, kad jauniklę būtina pavadinti Aistės vardu.

Mažoji lama yra Sofi, kuri gimė taip pat Lietuvos zoologijos sode, ir Pilypo, atvykusio iš Vroclavo zoologijos sodo, jauniklė.

Lamos prijaukintos buvo dar 2000–2500 metų prieš mūsų erą. Jų pirmtakais yra laikomi guanakai, kuriuos taip pat galite pamatyti Lietuvos zoologijos sode.

Kaune gyvenančios lamos yra itin draugiškos, labai žaismingos ir mėgstančios žmonių draugiją. Tačiau neįprastai išreiškia savo nepasitenkinimą – iš skrandžio atriaugėja truputį pusiau suvirškinto, blogą kvapą skleidžiančio maisto ir spjauna į veidą jas supykdžiusiam. Todėl lankantis zoologijos sode vertėtų jų neglostyti, neerzinti ir ypač – nemaitinti.

Šiuo metu naujoji jauniklė Aistė kartu su mama Sofi gyvena atskirtos nuo kitų lamų, tačiau per Lietuvos zoologijos sodo sezono atidarymą, balandžio 30 d., visi lankytojai turės progą susipažinti su mažąja lamiuke.

Pirmoji lama į Lietuvos zoologijos sodą atkeliavo 1965 m., o šiandien lankytojai gali pamatyti 6 lamas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min