Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Svarstoma, ar uždrausti medžioklę su varovais

Miške
Vilniaus apskrities VPK nuotr. / Miške
Šaltinis: 15min
0
A A

Trečiadienį aplinkos ministras Gediminas Kazlauskas kreipėsi į Medžioklės tvarkymo konsultacinės tarybos narius dėl galimybės uždrausti medžiojimą varant, teigiama Aplinko sministerijos išplatintame pranešime spaudai.

Tarybai primenama, jog pastarosiomis dienomis susiklostė itin nepalankios gamtinės sąlygos medžiojamiems gyvūnams: stora sniego danga, sniego paviršiuje susidarė ledo pluta ir t. t.

Tarybos nariai prašomi pateikti savo nuomonę: ar, atsižvelgus į minėtas sąlygas, nereikėtų priimti sprendimo uždrausti medžioti varant 2010−2011 metų medžioklės sezonu? Tokio tipo medžioklės sezonas baigiasi 2011-ųjų sausio pabaigoje.

„Sniego danga kai kuriuose rajonuose jau siekia apie metrą. Sniegas ir ledo pluta gerokai apsunkina medžiojamų gyvūnų judėjimą miškuose, kiekvienas žingsnis reikalauja didelių energijos sąnaudų, ką jau bekalbėti apie sumenkusias gyvūnų galimybes susirasti maisto. Žinome, kad visuomenė, gamtininkai ir net patys medžiotojai yra labai susirūpinę susiklosčiusia padėtimi bei patys siūlo imtis tokių priemonių“, – sako aplinkos ministras.

Sprendimas dėl medžiojimo varant uždraudimo bus priimtas artimiausiu metu, sulaukus Tarybos nuomonės bei patikslinus Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos turimas oro prognozes.

Drausti kitokio tipo medžioklių kol kas neketinama. „Tačiau kiekvieno rajono medžiotojų būrelius raginčiau įvertinti vietines sąlygas, apsvarstyti galimybes ir prireikus nutraukti bet kokio tipo medžiokles. Vietoj to būtų galima mobilizuoti pajėgas tiekiant miško gyvūnams maistą“, – teigia G. Kazlauskas.

Aplinkos ministerija primena, jog medžiojimo varant draudimas, atsižvelgus į nepalankias gamtines sąlygas, praeityje jau kelis kartus buvo taikytas. Tuomet jis sulaukė teigiamo tiek gamtininkų, tiek ir visuomenės įvertinimo.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min