TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

„Tiketos“ krepšininkių kalendorių papuoš beglobiai gyvūnai

Krepšininkių viešnagė „Lesės“ prieglaudoje
BC „Tiketa“ nuotr. / Krepšininkių viešnagė „Lesės“ prieglaudoje
Šaltinis: 15min
0
A A

Kartais tinkamus žodžius rasti yra be proto sunku. Kai gailestis susipina su žinojimu, kad tavo galimybės padėti, deja, yra ribotos, kai iškrėstą išdaigą norisi palydėti šypsena, tačiau į tave žvelgia tokios liūdnos mažos akutės, kad pradedi nepatogiai jaustis vien nuo minties apie šypsojimąsi.

Akutės, kurios per kelis mėnesius pamatė, kad gyvenimas yra skirtingas: vieniems dovanoja meilės kupinus jaukius ir šiltus namus, kitus pasmerkia šalti pliaupiant lietui ir stūgaujant vėjui. Tačiau vienas dalykas niekada nesikeičia – vieni daro klaidas, kiti turi jas taisyti.

Vienas iš tokių „atsiprašymų“ – gyvūnų globos organizacija „Lesė“, kur sekmadienio popietę ir apsilankė Vilniaus krepšinio komandos „Tiketa“ ekipa. Krepšininkės ir komandos vadovai bei treneriai sakė, kad idėja aplankyti beglobius gyvūnus kilo galvojant, kur galima būtų surengti kasmetę komandos fotosesiją kalendoriui.

„Kadangi komandoje yra nemažai gyvūnų mylėtojų ir tų, kurie jau yra priglaudę beglobių gyvūnų, nusprendėme, kad tai būtų puiki galimybė ne tik padėti šiems gyvūnams ir surengti fotosesiją, bet ir dar kartą pamėginti atkreipti žmonių dėmesį į tuos, kurie negali savimi pasirūpinti“, – apie surengtą akciją kalbėjo BC „Tiketa“ klubo direktorė Dovilė Lukavičiūtė.

Gyvūnų globos organizacijai „Lesė“ sutikus priimti Nacionalinėje moterų krepšinio lygoje rungtyniaujančią komandą, prieš lankydamosi krepšininkės rinko įvairius reikalingus daiktus ir finansinę paramą, o už ją nupirko būtinų priemonių, kraiko bei maisto gyvūnams.

„Nusprendę daryti kasmetę fotosesiją norėjome, kad tai būtų ne tik prasminga, tačiau ir naudinga tiems, kurie neturi šeimininkų, kuriems labai reikia mūsų pagalbos. Todėl nuotraukose gyvūnai pozavo kartu su krepšininkėmis. Kadangi šios nuotraukos bus spausdinamos komandos 2012-ųjų kalendoriuje, tikimės, kad šiuos mielus, tačiau likimo nuskriaustus gyvūnėlius pamatys kuo daugiau žmonių ir galbūt tokiu būdu padėsime jiems rasti naujus šeimininkus“, – mintimis dalijosi BC „Tiketa“ klubo prezidentas Petras Valinčius.

BC Tiketa nuotr./Krepaininkių vieanagė Lesės prieglaudoje
BC „Tiketa“ nuotr./Krepšininkių viešnagė „Lesės“ prieglaudoje

Vieni gyvūnai, paimti ant rankų, ramiai stebėjo aplinką, kiti pozavo fotografui, o treti bandė spėti visur: patyrinėti, papozuoti ir krepšininkes apuostyti. Tačiau visi iki vieno spinduliavo liūdesiu, sumišusiu su viltimi, kad ir jiems pas ką nors atsiras šiltas kampas ir bent šiek tiek meilės, į kurią jie pasirengę atsakyti visa savo širdele.

Krepšininkės prisipažino, kad matyti, kaip gyvūnams trūksta žmogiškos šilumos, rūpesčio ir dėmesio, išties sunku. Tad per susitikimą netrūko nei graudžių akimirkų, nei ašarų.  Pasibaigus fotosesijai krepšinio klubo „Tiketa“ žaidėjos dar kurį laiką negalėjo paleisti gyvūnų iš rankų ir garsiai svarstė, kad, jei tik galėtų, priglaustų visus šiuos vargšiukus.

„Visada gali nieko nedaryti, nes taip tiesiog paprasčiau, arba padaryti smulkmeną ir taip palengvinti nuskriaustajam gyvenimą. Ne dėl to, kad taip tavo širdis bus ramesnė, tiesiog, kad kitam būtų geriau. Visai nesvarbu, ar tai beglobis gyvūnas, ar žmogus. Manau, kiekvienam iš mūsų reikėtų tai pamatyti, išgyventi, kad suprastume, kaip kažkam visai šalia mūsų yra sunku ir baugu, kiek iš tikrųjų nedaug reikia, kad to kažkieno akys švytėtų, nes jis pagaliau jaustųsi mylimas“, – į žmonių širdis bandė prisibelsti BC „Tiketa“ krepšininkė Gytė Urniežiūtė.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min