Dabar populiaru
Publikuota: 2011 birželio 13d. 23:29

Tikrieji lūšnynų šunys: 1 500 keturkojų gyvena savo braziliškoje faveloje

Šuniška favela įsikūrusi 1,2 ha plote.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Šuniška favela įsikūrusi 1,2 ha plote.

Milijonai neturtingų brazilų gyvena didmiesčių pakraščiuose nelegaliai suręstuose lūšnynų kvartaluose – favelose. „Reuters“ ir „Daily Mail“ žurnalistai Brazilijos pietuose aptiko neįprastą favelą – tikrai šunišką vietą, kurioje prieglobstį rado apie 1 500 niekam nereikalingų keturkojų.

Neįprasta šunų prieglauda įsikūrusi Kašias du Sulo (Caxias do Sul) mieste ir priklauso 1998 metais įsisteigusiai vietinei nevyriausybinei gyvūnų globos organizacijai – Gyvūnų draugų asociacijai (port. – Sociedade Amigos dos Animais).

Šunys čia, maždaug 1,2 ha plote, laikomi pririšti prie daugybės būdų, kurios iš toliau atrodo panašios į Brazilijos skurdžių kvartalus. Be šunų, čia glaudžiasi ir apie 200 kačių. Gyvūnus prižiūri 15 savanorių.

„Mes viską pradėjome vedami naivaus įsitikinimo, kad galime pakeisti pasaulį. Ilgainiui smarkiai išsiplėtėme, tačiau, deja, tai yra viskas, ką galime pasiūlyti šiems gyvūnams“, – tvirtina organizacijos atstovė Natasha Oselame.

Ji apgailestauja, kad šunys ir katės priversti gyventi tik tokiomis sąlygomis. Organizacija norėtų išgelbėti dar daugiau gyvūnų, tačiau jai trūksta žemės, lėšų ir savanorių. O tuo metu benamių šunų mieste tik daugėja.

Visi organizacijos gyvūnai, stumdami dienas prie būdų, laukia naujų šeimininkų, tačiau pasiseka tik nedaugeliui. „Gaila, tačiau daugelis žmonių nori grynaveislių šunų, o mūsų prieglaudoje grynaveislių yra labai mažai. Nemažai kitų interesantų nori tik mažų šuniukų ir nesidomi suaugusiais“, – sako N.Oselame.

Ši šunų favela dar viena ypatybe panaši į žmonių favelas – ir čia, ir ten neatskiriamas palydovas yra skurdas. N.Oselame sako, kad išlaidos, į kurias įeina užmokestis už veterinarų paslaugas ir 12 tonų ėdalo kiekvieną mėnesį, gerokai viršija iš aukų surenkamas lėšas, nors prie jų vietos savivaldybė  kas mėnesį prideda dar maždaug po 14 tūkst. dolerių.

Šiuo metu organizacija ėdalo tiekėjams yra prasiskolinusi daugiau nei 9 tūkst. dolerių, tačiau tikisi galiausiai sulaukti pagalbos iš šalies vyriausybės.

„Reuters“ reportažą apie šunų favelą Kašias du Sulo mieste žiūrėkite čia.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min