TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Už beglobius gyvūnus bus uždegta tūkstantis žvakučių

Žvakutės
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Žvakutės
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniuje pirmą kartą bus surengta vilties akcija „Tūkstantis žvakučių už beglobius gyvūnus“. Į akciją, kuri įvyks gruodžio 21 d. antradienį, 18 val. L.Giros g. 131 (Vilniaus gyvūnų globos namai „Grinda“), kviečiami vilniečiai, auginantys gyvūnus, gyvūnų globos organizacijų atstovai ir visi, neabejingi beglobių gyvūnėlių likimui. Renginio organizatoriai siekia atkreipti miesto gyventojų dėmesį į benamių gyvūnų globos problemas ir ragina nelikti abejingiems benamio gyvūno skausmui.

Akcija įvyks prie gyvybės vagonėlių, įsikūrusių Vilniaus savivaldybei priklausančios įmonės „Grinda“ gyvūnų globos namų teritorijoje. Jau visus metus Lietuvos gyvūnų globos draugijos (LGGD) Vilniaus skyriaus savanoriai prižiūri, maitina, sterilizuoja po karantino laikotarpio iš „Grindos“ perimtus gyvūnus, o taip pat ieško jiems naujų šeimininkų.

Dauguma jų patyrė žmogaus išdavystę ir, tapę nebereikalingi, buvo tiesiog išmesti į gatvę arba atiduoti į Vilniaus gyvūnų globos namus. Jų sužeistos širdutės, kartą patyrusios žmogaus nemeilę, trokšta globos, saugių ir šiltų namų. Vilniečiai kviečiami uždegti vilties žvakutę kaip tylų pritarimo ženklą, kad nuskriaustais gyvūnai turi pasirūpinti žmonės.

„Dauguma benamių gyvūnų, lygiai taip pat kaip ir gyvenantys namuose, trokšta žmogaus meilės, švelnumo, šilumos. Galų gale jie  taip pat nori valgyti. Šiandien niekas kitas, o žmonių atsainumas, abejingumas ir aplaidumas žudo silpniausius mūsų draugus“, – teigia akcijos organizatorė Danutė Navickienė, LGGD Vilniaus skyriaus pirmininkė.

Rūta Rimšelienė, avalynės dizainerė, viena iš gyvybės vagonėlių iniciatorių, yra įsitikinusi, kad skatindami rūpintis ir tapti atsakingiems už benamius gyvūnus, tuo pačiu mokome užjausti žmogų, jam padėti: „Gyvybės vagonėliai – paskutinė ir vienintelė beglobių gyvūnų viltis. Tik pasiaukojančiu ir finansiškai neatlyginamu savanorių ir prijaučiančių žmonių darbu kas mėnesį nuo beprasmės mirties išgelbėjame vis daugiau šunelių ir kačiukų, surandame jiems saugius ir nuolatinius namus.“

Per vienerius metus nuo gyvybės vagonėlių įkūrimo LGGD Vilniaus skyriaus nariai nuo eutanazijos išgelbėjo perimdami iš Vilniaus gyvūnų globos namų 607 keturkojus. Visuomenės aukotomis lėšomis išgydė ir grąžino pilnavertį gyvenimą 236 keturkojams. Namus surado 464 gyvybės vagonėlių globotiniams. Socializavo, išgydė nuo didelio streso, badavimo padarinių ir bailumo 51 ypatingai nuo žmonių žiaurumo nukentėjusį keturkojį.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min