Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Už katės pasivaikščiojimą kaimyno kieme Klaipėdos valdžia šeimininkei skyrė 400 litų baudą

Po kivirčo su kaimynu Rita bandė savo katę pririšti.
Ameninio archyvo nuotr. / Po kivirčo su kaimynu Rita bandė savo katę pririšti.
Šaltinis: 15min
0
A A

Katė perbėgo kaimynams kelią – šį posakį dviem giruliškiams galima pritaikyti tiesiogiai. 400 Lt – tiek garbaus amžiaus Ritai R. kainuos dviejų augintinių pasivaikščiojimai po kaimyno kiemą. Situacija, privertusi nusišypsoti ir visko mačiusią Klaipėdos savivaldybės Administracijos komisiją.

Abu susikivirčiję kaimynai – ir dvi kates auginanti Rita, ir savo ramybę ginantis Arūnas B. – įsitikinę savo teisumu. Rita kovoja, kad Klaipėdoje priimtos Gyvūnų laikymo taisyklės būtų peržiūrėtos. Tuo tarpu Arūnas siekia, kad šios taisyklės pagaliau būtų taikomos visiems.

Apskundė policijai

Giruliškė Rita augina dvi kates. Abi yra sterilizuotos, registruotos ir prižiūrimos. Moteris neneigė: po jos kiemą vaikščiojančios katės galėjo užsukti ir pas kaimyną.

Gavusi pirmąjį įspėjimą iš policijos pareigūnų ir susimokėjusi 20 Lt baudą, Rita kates bandė rišti prie pavadėlio, neišleisti vienų į kiemą.

Bet pareigūnus pasiekė dar vienas Ritos kaimyno skundas, šį kartą nukeliavęs ir į Administracinę komisiją, veikiančią Klaipėdos savivaldybėje.

Arūnas komisijos nariams guodėsi, kaip išvargino nuolat po kiemą vaikščiojančios svetimos katės: „Ne kartą naktimis su žmona buvome išbudinti kačių kniaukimo. Visas choras susirenka mūsų kieme. Iškapsto veją, priteršia. Ir skųstis galiu nuolat – situacija vis kartojasi. Ar neturiu teisės į poilsį? Kodėl turiu kentėti savo namuose?“

Giruliškė Rita augina dvi kates. Abi yra sterilizuotos, registruotos ir prižiūrimos. Moteris neneigė: po jos kiemą vaikščiojančios katės galėjo užsukti ir pas kaimyną.Aštuonerius metus Giruliuose gyvenantis Arūnas su kaimyne dėl kačių bandė susitarti ir gražiuoju, tačiau, pasak jo, pokalbiai buvo beprasmiai.

Nekniaukė, nes sterilizuotos 

Rita nesigynė – katės iš tiesų galėjo apsilankyti šalia gyvenančio Arūno kieme. „Tačiau jos tikrai per morčių negalėjo kniaukti. Abi mano katės sterilizuotos, kas nors kiek nusimano, žino, kad morčius joms negresia“, – tikino moteris.

Nuosavame name gyvenanti Rita pabrėžė, kad Gyvūnų laikymo taisyklės galioja gyvenantiems daugiabučiuose, o ne privačiuose namuose. „Bet savo namuose aš noriu išsimiegoti – man mano sveikata brangiausia“, – atrėžė Arūnas.

„Gerai gyvenat, tikrai neturit ką veikti, jei pykstatės dėl tokių dalykų“, – suskubo pastebėti Administracijos komisijos narys, Klaipėdos vicemeras Vytautas Čepas.

Vienų gyvūnų išleisti negalima

„Tos Gyvūnų laikymo taisyklės ne mano sugalvotos, jos galioja visam miestui. Ir turi būti taikomos. Nenoriu daugiau katinų nė matyti“, – piktinosi Arūnas.

Savivaldybės Gyvūnų laikymo Klaipėdos mieste taisyklės numato draudimus išleisti gyvūnus – ir šunis, ir kates – vienus į bendro naudojimo patalpas, laiptines, kiemą, gatvę, nepriklausomai nuo to, ar jie su pavadėliu, antsnukiu, ar be jo.

Kartą jau baustai dėl šitokio pažeidimo Ritai komisija skyrė minimalią baudą, numatytą Administracinių teisių pažeidimo kodekse – 400 Lt. Didžiausia bausmė, kurią numato įstatymas – 800 Lt.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min