Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vaikai kviečiami kurti gyvūnų teisių

Vaikas ir kačiukas
„Scanpix“ nuotr. / Vaikas ir kačiukas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Spalio 4-ąją, minint Pasaulinę gyvūnų globos dieną, visuomeninė organizacija „Gelbėkit vaikus“, Lietuvos kinologų draugija ir judėjimo „Žmonės už gyvūnus“ atstovai skelbia konkursą vaikams „Sukurk gyvūnų teises“.

Konkurse gali dalyvauti visi šalyje veikiančių vaikų globos namų auklėtiniai iki 18 metų bei jiems vadovaujantys auklėtojai.

Gyvūnų teisių sukūrimo konkursą skatina dviejų pagrindinių minėtų organizatorių idėjų įgyvendinimas. Kūrybine iniciatyva vaikus, visų pirma, siekiama supažindinti su vaiko teisėmis bei pareigomis, paskatinti jų saviraišką, drąsias mintis. Kita vertus, vaiko teisių ir pareigų pagrindu primenama, kad gyvūnai, gyvenantys šalia žmonių, taip pat turi teises: turi gyventi mylimi, saugomi ir prižiūrėti.

Anot „Gelbėkit vaikus“ generalinės sekretorės Rasos Dičpetrienės, gyvūnų teisių sukūrimą adresuojant vaikų globos namuose augantiems vaikams, buvo galvojama, kad iki šiol lauktų gyvūnų teisių aprašymą galėtų sukurti tie, kurie puikiai žino, ką reiškia rūpinimosi, šilumos, priežiūros ir meilės stoka. Socialiai jautresnė vaikų grupė, galvodama apie mažesnius už save, bus ugdoma išsamiau suprasti ir įsisavinti pagrindinius gyvybės saugojimo ir globos principus. Tuo pačiu toks kūrybinis darbas taptų ir prevencine sąmoningo elgesio su gyvūnais priemone.

Konkursas vyks iki spalio 19-osios – Tarptautinės dienos be smurto prieš vaikus. Vertinant laisvos formos vaikų kūrybinius darbus, konkurso organizatoriai ketina atsižvelgti į darbų originalumą bei minties tikslumą. Konkurso rezultatai bus paskelbti spalio 20-ąją interneto svetainėje www.gelbekitvaikus.lt, o nugalėtojams pranešta asmeniškai.

I vietos nugalėtojams dovanojama 1 dienos ekskursija į Vilnių, II vietos – speciali Lietuvos kinologų draugijos paskaita apie gyvūnus, o III vietos – visuomeninės organizacijos „Gelbėkit vaikus“ suvenyrai. Visų trijų laimėtojų grupių vadovai taip pat sulauks paskatinamųjų prizų.

Komentarai
Temos Vaikas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min