Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Veterinarijos specialistai kritusių šernų Alytaus miškuose ieškojo su sraigtasparniu

Prijaukinta šernė
Tomo Markelevičiaus nuotr. / Šernas.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Trečiadienį Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) specialistai, siekdami įvertinti galimus šernų gaišimo Alytaus rajono miškuose mastus, surengė specialią šio rajono Varčios, Kalesninkų ir Gedimino miškų masyvų apžvalgą. Iš oro vykdytos apžvalgos metu įvertintas daugiau kaip 5 tūkst. ha miškų plotas, didžiausias dėmesys buvo kreipiamas nugaišusių žvėrių paieškai.

„Veterinarijos specialistų, medžiotojų ir visos visuomenės nerimą sukėlė keletas atvejų, kai Alytaus rajono miškuose buvo rastos kritusių šernų gaišenos. Reikia pasakyti, kad tam tikras žvėrių gaišimas yra natūralus procesas, tačiau šiuo atveju suneraminto gan didelis kritusių žvėrių skaičius sąlyginai nedidelėje teritorijoje. Šio reido metu norėjome objektyviai įvertinti šiandieninę situaciją“, – sakė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius Jonas Milius.

Pasak direktoriaus, pasirinkti būtent tie regiono miškai, kuriuose buvo rastos kritusių šernų gaišenos. Apžvalgos metu specialistai kritusių šernų nepastebėjo. Tačiau, nors daugiau žvėrių gaišimo atvejų nenustatyta, specialistų vertinimu rizika dėl pavojingų užkrečiamųjų ligų, ypač afrikinio kiaulių maro, vis dar išlieka labai didelė.

Reikia pasakyti, kad tam tikras žvėrių gaišimas yra natūralus procesas, tačiau šiuo atveju suneraminto gan didelis kritusių žvėrių skaičius sąlyginai nedidelėje teritorijoje, – sakė J.Milius.

Įvertinama ir ta aplinkybė, kad kol kas tiksli diagnozė, kas galėjo sukelti šernų gaišimą, nenustatyta. Vienam iš kritusių šernų diagnozuota pastereliozė.

Alytaus rajonas vis dar laikomas padidintos rizikos zona, kurioje taikomos visos priemonės, kurios privalomos įtarus gyvūnų užkrečiamąją ligą. Toliau tiriami visų Alytaus rajone sumedžiotų šernų kraujo ir organų mėginiai afrikiniam ir klasikiniam kiaulių marui nustatyti, imami kiaulių kraujo mėginiai iš kiaulių laikytojų, laikančių kiaules netoli miškų, kuriuose buvo rasti kritę šernai, kasdien apžiūrimi miškų masyvai, šernų gulėjimo vietos, jaukyklos ir šėryklos, tikrinant, ar nėra nugaišusių gyvūnų. Šio rajono medžiotojai neturi vartoti sumedžiotų šernų mėsos maistui, kol negauti laboratorinių tyrimų rezultatai.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius pabrėžė, kad nors šiuo metu dėmesio centre yra Alytaus rajonas, tačiau privaloma atidžiai stebėti situaciją visoje šalyje.

Nuo sausio 1-osios iš visos Lietuvos į Nacionalinį maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutą laboratoriniams tyrimams pristatyti 372 sumedžiotų šernų mėginiai afrikinio ir klasikinio kiaulių maro tyrimams, iš gyventojų, laikančių kiaules bei skerdžiančių jas savo reikmėms, paimtas 201 mėginys. Alytaus rajone paimti 63 šernų ir 9 kiaulių kraujo ir organų mėginiai afrikinio ir klasikinio kiaulių maro tyrimams. Visų tyrimų rezultatai neigiami, t.y. minėtų ligų sukėlėjų nenustatyta.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min