Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilkų žudynės šį sezoną jau baigtos. Ministerija leido nušauti tik penkis pilkius

Mokslininkų duomenimis, Lietuvoje šiuo metu gyvena maždaug 500 vilkų. Per jų medžioklės sezoną, gruodį–balandį, leista sumedžioti 60 šių žinduolių.
Selemono Paltanavičiaus nuotr. / Vilkas
Šaltinis: 15min
0
A A

„Kadangi nustatytasis vilkų sumedžiojimo per 2011–2012 metų sezoną limitas išnaudotas, nustatau, kad vilkų medžiojimas 2011–2012 metų medžioklės sezono metu yra nutraukiamas.“

Tai citata iš trečiadienį įsigaliojusio aplinkos ministro Gedimino Kazlausko įsakymo Nr. D1-862. Prieš nepilnas dvi savaites buvo pasirašytas kitas ministro įsakymas Nr. D1-819, kuriuo šiam medžioklės sezonui nustatytas tik penkių vilkų sumedžiojimo limitas.

Gamtos apsaugos asociacija „Baltijos vilkas“ primena, kad praėjusių metų medžioklės sezonui buvo patvirtintas 60-ies vilkų sumedžiojimo limitas, tačiau po šios visuomeninės organizacijos surengto  protesto sumedžiojimo limitas buvo sumažintas iki 40-ies vilkų ir Aplinkos ministerija pradėjo išsamiau svarstyti vilkų populiacijos būklę Lietuvoje, į pasitarimus kviesdama ir nevyriausybinių organizacijų atstovus.

Toks nedidelis vilkų sumedžiojimo limitas šiam sezonui nustatytas dėl to, kad Lietuvoje tebėra neparengtas Vilko populiacijos valdymo ir apsaugos planas, būtinas pagal Europos Sąjungos reikalavimus, o vilkų populiacijos būklė šalyje tebėra neaiški. Vilko populiacijos valdymo planas šiuo metu yra rengiamas ir dar turės būti suderintas su visomis suinteresuotomis pusėmis. Kai planas bus patvirtintas, vilkų sumedžiojimo limitas bus nustatomas, atsižvelgiant į plane numatytas populiacijos valdymo ir apsaugos nuostatas.

„GAA „Baltijos vilkas“ sveikina Aplinkos ministerijos sprendimą nustatyti minimalų sumedžiojimo limitą šiam medžioklės sezonui ir džiaugiasi atsakingu Aplinkos ministerijos požiūriu į Europos Bendrijos svarbios rūšies – vilko – padėtį Lietuvoje. Taip pat GAA „Baltijos vilkas“ pabrėžia, kad šalia medžioklės apribojimo itin svarbios yra vilkų daromos žalos ūkininkams prevencijos ir kompensavimo priemonės. Lietuvoje jau yra teigiamų pavyzdžių – tokias priemones nuo šių metų taiko Biržų rajono savivaldybė“, – skelbiama „Baltijos vilko“ išplatintame pranešime spaudai.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min