Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus centre pirmą kartą surengta gyvūnų eisena

Gyvūnų eisena
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Gyvūnų eisena
Šaltinis: 15min
0
A A

Tarptautinę gyvūnų dieną – rugsėjo 27 d. – Vilniuje pirmą kartą surengta gyvūnų eisena. Pagrindinis jos tikslas – pažymėti informacinės kampanijos, skirtos šviesti visuomenę apie kaniterapiją (specialius užsiėmimus su šunimis), pradžią.

Vidurdienį Vilniuje vykusioje gyvūnų eisenoje buvo siekiama atkreipti visuomenės ir valdžios institucijų dėmesį į kaniterapiją (užsiėmimus su specialiai paruoštais šunimis). Eisenoje dalyvavę kelios dešimtys gyvūnų šeimininkų bei jų augintinių prašė reglamentuoti III lygio kaniterapiją.

Eisenos metu keturkojų šeimininkai ir jų augintiniai žygiavo Gedimino prospektu ir Vilniaus gatve iki Sveikatos apsaugos ministerijos. Plakatuose keturkojai tvirtino galintys ir norintys padėti, teigė palaikantys kaniterapijos idėją. Eisena startavo visuomenės informavimo kampanija, kuria siekiama atkreipti visuomenės ir valdžios institucijų dėmesį į kaniterapijos naudą.

„Siekiame, kad kaniterapija būtų reglamentuota ir įtvirtinta teisės aktuose. Tai leistų populiarinti šiuos užsiėmimus ir garantuoti, kad užsiėmimus su šunimis vykdytų tinkamą kvalifikaciją turintys specialistai ir specialiai sertifikuoti keturkojai“, – pasakojo gyvūnų eiseną organizavusios Kaniterapijos asociacijos prezidentė Jonaistė Jusionytė.

Specialiai užsiėmimams paruošti šunys gali labai padėti žmonėms, o ypač – vaikams.

Viena iš informacinės kampanijos iniciatorių, eisenoje dalyvavusi „Tele Bim-bam“ įkūrėja Neringa Čereškevičienė teigė palaikanti kaniterapijos idėją ir esanti įsitikinusi užsiėmimų veiksmingumu. „Būtų šaunu, kad susidomėjimas kaniterapija tik didėtų. Tikiu, jog specialiai užsiėmimams paruošti šunys gali labai padėti žmonėms, o ypač – vaikams. Pavyzdžiui, užsienyje vaikų globos namuose vykdoma terapija padeda vaikams ugdyti kūrybiškumą, didina jų motyvaciją mokytis. Mano asmeninis interesas būtų rasti tokiems užsiėmimams ne tik tinkamus šunis, bet ir kaip įmanoma greičiau išplėtoti tai į platesnę kaniterapijos globojamiems vaikams programą“, – pasakojo Neringa Čereškevičienė, kuriai buvo patikėta eisenoje vesti vieną iš dviejų Lietuvoje esančių, specialius sertifikatus turinčių retriverių, galinčių dalyvauti kaniterapijos užsiėmimuose.

Gyvūnų eisenos pabaigoje Kaniterapijos asociacijos prezidentė įteikė kreipimąsi Sveikatos apsaugos ministerijai, kuriuo prašoma reglamentuoti III lygio kaniterapijos užsiėmimus.

Eisenoje dalyvavo du terapijai parengti šunys, Lenkijoje išlaikę specialų testą, kurio metu buvo tikrinamas jų paklusnumas, gebėjimas užmegzti ryšį su žmonėmis, sugebėjimas nepasimesti stresinėse situacijose. Tarp kelių dešimčių keturkojų, dalyvavusių gyvūnų eisenoje, buvo ir populiariausiu šunimi Lietuvoje laikoma kalytė Morka, kurios veiklą tinklapyje „Facebook“ seka beveik 4 tūkstančiai žmonių.

Apie kaniterapijos asociaciją

Kaniterapijos asociacija įkurta 2013 m. pradžioje. Kaniterapijos asociacija yra Lietuvos kinologų draugijos narė. Asociacijos steigėjai – skirtingų sričių, profesijų atstovai, siekiantys įtvirtinti kaniterapiją, kaip būdą pagelbėti žmonėms.

Apie kaniterapiją

Kaniterapija gali būti skirstomi į tris grupes – susitikimai su šunimis, edukaciniai užsiėmimai su šunimis ir terapija, pasitelkiant šunis. Šiuo metu Lietuvoje vykdoma 1 ir 2 lygio kaniterapijos užsiėmimai, kuriems nereikalingas valstybės reglamentavimas.

Pirmojo lygio kaniterapija (susitikimai su šunimis) – žmogaus susitikimui su šunimi konkretūs tikslai nėra užsibrėžiami. Svarbiausia tokių užsiėmimų metu – šuns ir žmogaus kontakto užmezgimas, teigiamai veikiantis emocijas.
Antrojo lygio kaniterapija (mokymasis su šunimis) – intensyvesnis bendravimas su šunimis, kurio metu šuo gali būti pasitelkiamas kaip mokymo priemonė (pavyzdžiui, mokomasi kaip tinkamai elgtis su gyvūnais) arba motyvuojanti priemonė mokantis kitus dalykus (šuns dalyvavimas mokymosi procese).

Trečiojo lygio kaniterapija (terapija, pasitelkiant šunis) –  šuns dalyvavimas kompleksiniuose terapiniuose užsiėmimuose, siekiant iš anksto apsibrėžtų tikslų. Šuns vaidmuo užsiėmimuose priklauso nuo sprendžiamos problemos tipo. Dažniausiai kaniterapijos metu žmogus mažais žingsniais pratinamas prie gyvūno. Bendravimas su šunimi skirtas žmonių psichiniams, emociniams, socialiniams bei kognityviniams gebėjimams vystyti. Terapijos programa iš anksto aptariama ir suderinama su specialistais, dirbančiais su konkrečiu pacientu.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 3 Sveikata Vilnius Šuo
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min