Dabar populiaru
Publikuota: 2010 rugpjūčio 3d. 15:16

Vilniaus istorijos: per konfliktą dėl pasmaugto katino peiliu sužalotas jaunuolis, iš ketvirto aukšto iškrito vilkšunis su plastikiniu buteliu ant snukio

Vilniaus policija
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Vilniaus policija

Vilniaus policija antradienio naktį ir antradienio rytą užfiksavo du incidentus, susijusius su gyvūnais. Per vieną jų nukentėjo 21 metų vaikinas. Jis sužalotas peiliu kilus konfliktui dėl pasmaugto ir pro langą išmesto katino.

Pirmas incidentas apie 3 val. nakties užfiksuotas viename Viršuliškių gatvės daugiabutyje. Įvykio smulkmenos kol kas ne iki galo aiškios, nes dar naktį incidento dalyviai buvo visiškai girti ir su jais policijos pareigūnai galėjo pradėti bendrauti tik antradienį po pietų.

Kol kas bendras vaizdas aiškėja tik iš redakciją pasiekusio skaitytojos laiško bei kai kurių policijoje užfiksuotų įvykio fragmentų.

Skaitytojos laiškas

Redakciją pasiekusiame skaitytojos Kristinos laiške rašoma apie vieną Viršuliškių gatvės daugiabutį, gerai žinomą policijos pareigūnams. Čia gyvena taurelės nevengiantys Tadikas B. su sugyventine Rita. Tame pačiame bute gyvena Tadiko B. mama bei jo sūnus Andrius.

Antradienio naktį, apie 2.40 val., sugyventinių kaimynai, kaip jau ne kartą yra buvę, pabudo nuo triukšmo. Senyva Tadiko B. mama išėjusi į kiemą šaukė, kad sūnaus sugyventinė Rita pasmaugė ir pro balkoną išmetė katiną. Kieme su draugais buvęs vyriškio sūnus Andrius netruko bėgti namo aiškintis, kas įvyko. Kieme likę jo draugai tuo tarpu kalbėjo, kad Tadiko B. sugyventinė ne kartą yra žadėjusi atsikratyti gyvūno.

Aiškintis incidento į Viršuliškių gatvės daugiabutį atskubėjo policijos pareigūnai, netrukus atvažiavo ir greitosios pagalbos automobilis.

„Šiandien ryte, eidama į darbą, mačiau, kad katinėlis negyvas guli prie šiukšlių konteinerio“, – savo laišką baigė skaitytoja Kristina.

Bandymas aiškintis baigėsi peilio dūriu į krūtinę

Vilniaus policijos atstovė spaudai Dalia Petrauskienė, paklausta apie šį įvykį, sakė, kad ikiteisminis tyrimas dėl žiauraus elgesio su katinu kol kas nepradėtas. Tačiau pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl to, kad Tadiko B. ir jo sugyventinės Ritos J. bute peiliu naktį buvo sužalotas žmogus.

„Kol kas oficialiai galima pasakyti tik tai, kad iš šio buto į ligoninę išvežtas A.S. (gim. 1989 m.). Jam diagnozuota krūtinės ląstos kairės pusės durtinė žaizda. Vaikinas gydomas ligoninėje. Nusikaltimu įtariama buto šeimininko sugyventinė R.J. (gimusi 1957 m.)“, – sakė D.Petrauskienė.

Pasak policijos atstovės spaudai, dėl ko kilo konfliktas, policijos pareigūnai komentuoti negali, nes įvykio dalyviai dar neapklausti. Jie buvo girti. Tik antradienį po pietų, kai šiek tiek prasiblaivė, pareigūnai pradėjo su jais bendrauti.

Pareigūnai neneigia girdėję ir apie užmuštą katiną, tačiau kol kas tai nėra oficialūs tyrimo duomenys.

Vilkšunis su plastikiniu buteliu ant snukio

Praėjus vos kelioms valandoms po šio įvykio, apie 9 val. ryto, sostinės policija ir Vilniaus savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus darbuotojai gavo pranešimą, kad pro ketvirto aukšto balkoną iškrito šuo.  Pareigūnams buvo pranešta, kad ant iškritusio vokiečių aviganio snukio užmautas plastikinis butelis, todėl iš pradžių manyta, kad vilkšunį kažkas kankino, o vėliau išmetė pro balkoną. Po kiek laiko ši versija buvo beveik atmesta.

Jei šuo būtų išmestas, jo kankintojui grėstų baudžiamoji atsakomybė pagal Baudžiamojo kodekso 310 str., tai yra už žiaurų elgesį su gyvūnais. Griežčiausia bausmė už tai – iki metų nelaisvės.15min.lt žurnalistui pavyko pakalbėti su šio įvykio liudininke Rūta. Mergina sako nutikimą greta vieno Laisvės prospekto daugiabučio mačiusi savo akimis.

„Ėjau pro tą namą ir išgirdau keistą garsą. Pakėliau galvą ir ketvirtame namo aukšto balkone pamačiau besiblaškantį vilkšunį su plastikiniu buteliu. Šuo jį tarsi bandė nusimauti. Balkonas ten įstiklintas, tik vienas langas buvo pravertas. Kaip tik pro šį langą šuo vis bandė išlipti. Dar spėjau pagalvoti, kad jei gyvūnas kris, jį reikėtų gaudyti. Tik suabejojau, ar pagausiu“, – pasakojo mergina.

Netrukus šuo iškrito pro balkoną. Paaiškėjo, kad jam ant snukio buvo užmautas 5 l talpos  mineralinio vandens butelis.

„Gal jis pats savo snukutį ten įkišo... Gal ten vandens buvo, o šuo bandė atsigerti. Nes, atrodo,  tame bute žmonių nebuvo“, – sakė Rūta.

Šuns agonijos liudininkai iškvietė policiją. Pasak liudininkės Rūtos, vežamas į veterinarijos kliniką jaunas vilkšunis nugaišo.

Įvykiu susidomėjo ne tik Vilniaus 6-ojo policijos komisariato pareigūnai, bet ir sostinės Viešosios tvarkos skyriaus darbuotojai. Pareigūnai apklausė liudininkus, surinko jų paaiškinimus, nufotografavo įvykio vietą, negyvą šunį ir plastikinį butelį nuo jo snukio.

„Kol kas mes tik surinkome medžiagą. Kol kas nežinia, kaip bus kvalifikuojamas šis įvykis ir kas juo užsiims – mes ar policijos pareigūnai. Tarsimės, vertinsime surinktą medžiagą“, – 15min.lt žurnalistui sakė Viešosios tvarkos skyriaus darbuotojai. Jie teigia jau susiradę ir buto šeimininko telefono numerį, tačiau jo dar neapklausę.

Vilniaus policijos atstovė spaudai D.Petrauskienė irgi tvirtina, kad kol kas nežinia, koks dėl šio įvykio bus priimtas sprendimas.

„Jei šuo būtų išmestas, jo kankintojui grėstų baudžiamoji atsakomybė pagal Baudžiamojo kodekso 310 str., tai yra už žiaurų elgesį su gyvūnais. Griežčiausia bausmė už tai iki metų nelaisvės. Tačiau šiuo atveju, atrodo, jaunas šuo iškrito pats. Šeštojo policijos komisariato pareigūnai kol kas neapklausė buto šeimininko, buto durų niekas neatidarė. Tolesni policijos veiksmai, tiriant šį įvykį, priklausys nuo apklausos rezultatų, kai tik buto šeimininkas bus rastas“, – sakė D.Petrauskienė.

Pasak policijos atstovės, šunį iš įvykio vietos pasiėmė veterinarijos specialistai. Gyvūną dėl patirtų sužalojimų jie buvo priversti užmigdyti.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min