Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus Kalvarijų turgavietėje uždrausta prekiauti gyvūnais

Šuniukai
Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacijos nuotr. / Šuniukai
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus miesto Kalvarijų turgavietėje draudžiama prekiauti gyvūnais, kadangi tai prieštarauja galiojantiems Lietuvos ir Europos gyvūnų gerovę saugantiems teisės aktams. Toks sprendimas buvo priimtas po to, kai Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacija (LGTAO) kreipėsi į Vilniaus savivaldybę bei Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos skyrių su prašymu imtis priemonių kuo skubiau pašalinti daromus pažeidimus dėl prekybos gyvūnais turgavietėse. Tokiu būdu siekiama mažinti šiuo metu nekontroliuojamą gyvūnų dauginimo ir benamių gyvūnų skaičių.

„Siekdami kuo didesnio pelno, didžioji dalis turgaviečių prekiautojų gyvūnais nesirūpina gyvūno sveikata, imunitetu, nekreipia dėmesio į jo genealogiją. Paprastai tokie „veisėjai“ net nebando tikrinti augintinių sveikatos, tirti jų dėl genetiškai paveldimų ligų, kurias jie gali perduoti savo palikuonims. Augant ir vystantis tokiam gyvūnui gali išryškėti psichikos sutrikimai, kaip bailumas arba agresija, įvairios ligos – displazija, alergija, ar kiti rimti sveikatos sutrikimai. Visą tai skatina benamių gyvūnų skaičiaus augimą, nes nebenorėdami laikyti nesveiko, agresyvaus augintinio gyvūnų savininkai jo atsisako atiduodami į prieglaudas arba užmigdydami“, – sakė LGTAO direktorė Brigita Kymantaitė.

Šių metų .kovo 14 d. Vilniaus valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informavo Vilniaus miesto Kalvarijos turgavietės administraciją, kad ši yra įpareigota kontroliuoti, jog prekyba gyvūnais augintiniais turgavietėje nebebūtų leidžiama, nes turgavietė neturi veterinarinio patvirtinimo kaip prekiautojo gyvūnais augintiniais patalpos ar kito būtino suderinimo prekiauti naminiais gyvūnais.

Lietuvos turgavietėse nėra atskirų specialiai gyvūnų pardavimui pritaikytų patalpų, gyvūnai yra laikomi mažuose narvuose ar dėžėse, temperatūra pardavimo vietose priklauso nuo oro sąlygų.

LGTAO nurodo, kad Lietuvos turgavietėse nėra atskirų specialiai gyvūnų pardavimui pritaikytų patalpų, gyvūnai yra laikomi mažuose narvuose ar dėžėse, temperatūra pardavimo vietose priklauso nuo oro sąlygų. Parduodami gyvūnai nėra paskiepyti, neturi veterinaro apžiūros dokumentų arba parduodami jaunesni kaip 8 savaičių amžiaus jaunikliai. Taip pat prekiaujama neregistruotais pavojingų veislių šunų mišrūnais, gyvūnai laikomi ir parduodami neženklinti.

Lietuvos ir Europos gyvūnų gerovę saugantys teisės aktai nustato, kad gyvūnų pardavėjas gali prekiauti tik kliniškai sveikais gyvūnais augintiniais. Prekybai skirti gyvūnai turi būti iš laikymo vietų arba teritorijų, kurioms netaikomi apribojimai dėl gyvūnų užkrečiamųjų ligų pasireiškimo. Šunys, katės, šeškai ir kiti imlūs pasiutligei gyvūnai privalo būti vakcinuojami. Draudžiama prekiauti šunų ir kačių, šinšilų ir degu jaunikliais, jaunesniais kaip 8 savaičių amžiaus, taip pat turgavietėse yra draudžiama prekiauti gyvais egzotiniais ir naminiais paukščiais.

Anot B.Kymantaitės, teisės aktai numato, kad asmeniui, nusipirkusiam gyvūną augintinį, turi būti raštu pateikiama informacija apie gyvūno augintinio laikymą, priežiūrą. Jei atlikta vakcinacija nuo gyvūnų užkrečiamųjų ligų, taip pat turi būti pateikiami dokumentai ar jų kopijos, kuriose nurodyta vakcinos pavadinimas ir vakcinacijos data, informacija apie gydymą bei atliktas kitas veterinarines procedūras (pvz., kastracija ir kt.) Kol kas Lietuvos turgavietėse šie reikalavimai nėra įgyvendinami.

LGTAO su prašymu imtis priemonių kuo skubiau pašalinti daromus pažeidimus dėl prekybos gyvūnais turgavietėse taip pat kreipėsi į Kauno ir Šiaulių savivaldybes, veterinarijos tarnybos skyrius bei turgaviečių administracijas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min