Dabar populiaru
Publikuota: 2011 gegužės 26d. 14:11

Vilniaus savivaldybė įsteigė Gyvūnų globos ir apsaugos komisiją

Artūras Zuokas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Artūras Zuokas žada, kad naujoji komisija padės greičiau rasti tinkamiausius miestui sprendimus.

Vilniaus miesto savivaldybės taryba pritarė sprendimui sudaryti savivaldybės gyvūnų globos ir apsaugos komisiją. Kartu buvo patvirtinti ir komisijos veiklos nuostatai, apibrėžiantys darbo tvarką, tikslus, uždavinius ir komisijos narių teises bei pareigas.

„Šiandien, kai gyvūnų globos klausimai mūsų mieste tapo ypač opūs, tikimės, kad naujai patvirtinta komisija bus pajėgi pagerinti padėtį šioje srityje, operatyviau ir veiksmingiau komunikuoti su visuomeninėmis organizacijomis, besirūpinančiomis beglobių gyvūnų reikalais, padėti įgyvendinti naudingas miestui programas. Bus aiškesni uždaviniai, greičiau randami tinkamiausi miestui sprendimai“, – komentavo Vilniaus meras Artūras Zuokas.

Komisijos tikslas – Vilniaus miesto savivaldybės administracijos atsakingiems padaliniams siūlyti sprendimus, kurie gerintų gyvūnų, neturinčių šeimininkų, padėtį, skatintų humanišką elgesį su gyvūnais, taip pat taikyti priemones, kad gyvūnų šeimininkai atsakingiau elgtųsi su savo augintiniais, laikytųsi viešosios tvarkos reikalavimų, skelbiama savivaldybės išplatintame pranešime spaudai.

Komisija turės koordinuoti savivaldybės tarnybų veiksmus šioje srityje, skatinti humaniškas bešeimininkių gyvūnų populiacijos mažinimo priemones, nagrinėti gyventojų gautus skundus, siūlyti veiksmingus būdus, padedančius apsaugoti gyvūnus nuo žmonių žiauraus elgesio ir kitų neigiamų poveikių, kartu stengsis įgyvendinti ir priemones, užtikrinančias žmonių saugumą. Komisija taip pat teiks tarybai ir kitoms institucijoms pasiūlymus dėl atitinkamų teisės aktų priėmimo ir tobulinimo.

Be šių uždavinių, naujosios komisijos nariai rūpinsis, kad gyvūnų šeimininkams, norintiems tinkamai prižiūrėti savo augintinius, būtų sudarytos sąlygos (įrengtos šunų vedžiojimo aikštelės, dėžės ekskrementams surinkti ir kt.). Komisijos iniciatyva taip pat bus rengiamos visuomenės ir žiniasklaidos švietimo akcijos, nuolat informuojama visuomenė apie padėtį, žadama pranešime.

Komisija turės teisę gautą informaciją apie žiaurų elgesį su gyvūnais perduoti teisėsaugos institucijoms.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min