Bendrovės „Idamas“ atstovai informavo, kad įvyko klaida ir sistema išsiuntė laiškus gyventojams dėl vietinės rinkliavos už gyvūnus mokėjimo automatiškai. Bendrovė prisiėmė atsakomybę dėl klaidos, kurią artimiausiu metu ištaisys.
UAB „Idamas“ su AB „Lietuvos paštas“ buvo sudarę sutartį dėl automatizuotos sistemos laiškų išsiuntimo skolininkams už gyvūnus.
Įmonei „Idamas“ galima skambinti telefonais (8 5) 278 86 38 arba (8 5) 203 08 33, adresas Savanorių pr. 178 (2 a.) Verslo centras „GRID“.
Vilniaus miesto savivaldybė pati neregistruoja naminių gyvūnų ir nesiunčia gyventojams sąskaitų. Šį darbą atliko konkursą laimėjusi įmonė „Idamas“, sutartis su kuria pasibaigė šių metų spalio 22 d. Vilniaus miesto savivaldybė yra paskelbusi naują konkursą paslaugos tiekėjui, kuris administruotų rinkliavą už gyvūnų laikymą.
Jeigu su įmone nepavyktų susisiekti, galima skambinti Vilniaus miesto savivaldybės Administracinės veiklos skyriaus specialistei Eglei Daugėlaitei (8 5) 211 27 83 arba el. rašyti egle.daugelaite@vilnius.lt.
Vilniaus miesto savivaldybė taip pat informuoja, kad raginime apmokėti skolą už gyvūno laikymą pateikta informacija, jog nesumokėjus nurodytos skolos Vilniaus miesto savivaldybės administracija skolą bus priversta išieškoti teisės aktuose nurodyta tvarka, nebuvo suderintas su Savivaldybe.
Vilniaus mieste šiuo metu registruota apie 10 000 gyvūnų (apie 2000 kačių ir 8000 šunų). Gyventojai kas mėnesį už laikomą katę moka 3, šunį – 10, agresyvios veislės šunį – 25 litus. Kasmet už gyvūnų laikymą surenkama virš 200 000 litų.
