Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2012 02 09, 17:13

Vilniuje išgelbėtas bebras pavasario lauks vienkiemyje pakaunėje

Kaune įsikūrusios Gyvūnų globėjų asociacijos (GGA) specialistams žiemą tenka gelbėti ne tik šunis, kates ar vandens paukščius. Praėjusį sekmadienį visuomenės dėmesį prikaustė ledais apšalusio bebro gelbėjimo operacija Vilniuje prie Žvėryno tilto.
Ant ledo gulėjo leisgyvis gyvūnėlis.
Ant ledo gulėjo leisgyvis gyvūnėlis. / „Scanpix“ nuotr.

Gyvūnas buvo atvežtas į Kaune esančias GGA patalpas. Paaiškėjo, kad gelbėtojai sostinėje persistengė. „Paėmė gyvūną iš gamtos, o jam tik reikėjo išpjauti skylę lede, kad papultų į vandenį ir grįžtu namo. Bebras sveikas, gyvas ir piktas – nori į laisvę. Jis turi bene didžiausią riebalinį sluoksnį, todėl tikrai nebūtų sušalęs“, – sakė GGA specialistė Lolita Grėblikienė.

Šiuo metu bebras perduotas Kauno rajone įsikūrusiame vienkiemyje gyvenančiam globėjui. Žmogus gyvūnu rūpinsis iki pavasario. Tuomet jį pagaliau tikimasi paleisti į laisvę. Šalia vienkiemio yra bebrynas.

„Bebrai yra pikti. Jokiu būdu ne draugiški žmogui. Buvusi mūsų darbuotoja gelbėjo įstrigusį bebrą, kuris, „atsidėkodamas“, jai nukando bato kulną – gerai, kad nepataikė į koją. Įsivaizduokite, juk bebras lengvai storiausią medį nugraužia“, – sakė GGA prezidentas Vytautas Gustaitis.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min