Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniuje po balkonu prisiglaudusį sergantį lapiuką gelbėjo ne gyvūnų globėjai, o „Grindos“ darbuotojai

Lapiukas Pilaitėje
15min skaitytojos Rūtos nuotr, / Lapiukas Pilaitėje
Šaltinis: 15min
6
A A

Pinigus iš Aplinkos ministerijos už pagalbą laukiniams gyvūnams imančios Gyvūnų globėjų asociacijos (GGA) atstovai sekmadienį taip ir neatvyko paimti sostinės Pilaitės rajone po balkonu prisiglaudusio sergančio lapiuko, apie kurį jiems pranešė aplinkiniai gyventojai. Leisgyvį gyvūną išsigabeno savivaldybės įmonės „Grinda“ darbuotojai. GGA atstovai neigia savo darbą užkrovę kitiems.

Apie akivaizdžiai sunkiai sergantį gyvūną 15min sekmadienį pranešė skaitytoja Rūta.

Anot jos, gyvūnas gulėjo I.Kanto alėjoje esančio namo vidiniame kieme.

Vėliau paaiškėjo, kad jis ten – dar nuo penktadienio, tačiau Rūtos sutuoktinis jį pastebėjo tik sekmadienį, kai laukinį gyvūną ėmė pulti vedžiojamas šuo.

15min skaitytojos Rūtos nuotr, /Lapiukas Pilaitėje
15min skaitytojos Rūtos nuotr, /Lapiukas Pilaitėje

„Kadangi pirmą kartą susidūrėme su tokia situacija, pirmiausia skambinome į 112, kuri apie situaciją pranešė aplinkos apsaugai. Sulaukėme skambučio iš jų ir – nieko. Jų atsakymas: šiuo metu lapių yra per daug, niekuo negalime padėti, gamta pati sutvarkys, kaip jai reikia“, – laiške 15min pasakojo Rūta.

Moteris sakė bandžiusi ieškoti pagalbos Pilaitės veterinarijos klinikoje „Reksas“ ir gyvūnų globos organizacijoje „Lesė“, tačiau jose išgirdo, kad pagelbėti šios organizacijos negali.

Pasiūlė lapiuką pasaugoti namuose

Vėliau Rūta nusprendė paskambinti Gyvūnų globos asociacijai (GGA) – ši įstaiga pagal sutartį su Aplinkos ministerija yra įsipareigojusi pasirūpinti miestuose esančiais ir į bėdą papuolusiais laukiniais gyvūnais.

Tačiau Kaune įsikūrusios GGA talkininkai Vilniuje – Buivydiškių veterinarijos klinika sekmadieniais nedirba, todėl Rūta paskambino skubiems atvejams skirtu telefono numeriu, kuriuo atsiliepiama visą parą.

„Jie Kaune ir liepė laukti pirmadienio. O kaip laukti? Pasak jų, pasiutligės atvejų Lietuvoje nebuvo jau apie 3 metus, todėl tikriausiai šis lapiukas ja neserga ir dėl to galime lapiuką tiesiog paimti su audiniu ir įdėti į dėžę ir laikyti jį iki rytojaus, o „Buivydiškės“, pasak jų, rytoj tikrai turėtų priimti. Laikyti sergantį lapiuką namie, apie kurio priežiūrą nieko nežinome, nežinome, kokios pagalbos jam reikia ir kaip galėtume padėti. Absurdas!“, – piktinosi 15min​ skaitytoja.

Tikiuosi, kad šios istorijos paviešinimas privers raudonuoti aplinkos apsaugoje dirbančius žmones, kurie žinojo apie šią situaciją ir nieko nepadarė.

Gavusi pasiūlymą laukinį sergantį gyvūną pernakt laikyti namuose ji nuleido rankas.

„Atrodo viską padarėme, bet sergantis lapiukas vis dar kankinasi gulėdamas po balkonu. Niekas nieko negali padaryti. Nejau tikrai atsakingos institucijos neturi atsakomybės jausmo?“, – piktinosi ji.

Rūta pabrėžė, kad sekmadieniais gyvenamojo namo kiemas būna pilnas vaikų, kurie gali bandyti paglostyti nežinia kuo sergantį žvėrelį, o jis gali įbrėžti odą ir užkrėsti.

„Tikiuosi, kad šios istorijos paviešinimas privers raudonuoti aplinkos apsaugoje dirbančius žmones, kurie žinojo apie šią situaciją ir nieko nepadarė“, – rašo ji.

GGA visą parą veikiančiu telefonu atsiliepusi savanorė išgirdusi, kad lapiukas sudomino žurnalistus, paprašė paskambinti po pusvalandžio.

Atvyko ne gyvūnų globėjai, o „Grindos“ darbuotojai

15min paskambinus po nurodyto laiko, mergina pranešė, kad lapiukas bus paimtas.

Gyvūnų globėjų laukusi Rūta 15min sakė, kad paimti lapiuko atvyko ne GGA atstovai, o „Grindos“ darbuotojai.

15min skaitytojos Rūtos nuotr, /„Grindos“ darbuotojai pasiima lapiuką
15min skaitytojos Rūtos nuotr, /„Grindos“ darbuotojai pasiima lapiuką

„Jie atvažiavo ir pasakė nieko negalintys padaryti, nes gyvūnas – gyvas. Reikia skambinti viršininkui. Galiausiai apie valandą laukėme, kol jiems atvežė tinklą“, – pasakojo ji.

Rūta teigė, kad lapiuko gelbėti atvykę „Grindos“ darbuotojai papasakojo, kad GGA atstovai jiems pasakė, jog sekmadienį jau buvo Vilniuje ir dar kartą nevažiuos.

15min skaitytojos Rūtos nuotr, /„Grindos“ darbuotojai pasiima lapiuką
15min skaitytojos Rūtos nuotr, /„Grindos“ darbuotojai pasiima lapiuką

Galiausiai lapiukas buvo nugabentas į „Grindą“.

Bendruoju „Grindos“ Vilniaus benamių gyvūnų sanitarinės tarnybos telefonu atsiliepęs įmonės darbuotojas Jonas 15min patvirtino, kad lapiukas buvo atgabentas pas juos.

VIDEO: Pilaitėje po balkonu besikankinusį lapiuką sugavo „Grindos“ darbuotojai

Jis teigė nežinantis, kodėl laukinis gyvūnas atgabentas į „Grindą“.

„Girdėjau, kad gyvūnų globėjai sakė šiandien jau buvę vieną kartą Vilniuje, todėl sakė, kad antrą nebevažiuos“, – teigė jis.

Anot Jono, lapiuko išvaizda – pasibaisėtina, visas jo kailis nuėjęs šašais, gyvūnas negali atmerkti akių. Pirmadienį jį apžiūrės „Grindos“ veterinarai.

Negalėjo vykti pas lapiuką, nes gelbėjo gulbę

GGA savanoris Saulius, 15min paklaustas kodėl lapiuką paėmė „Grindos“, o ne tai turinčios daryti asociacijos atstovai, tikino, jog GGA bendradarbiauja su „Grinda“.

„Kadangi tuo metu mūsų ekipažas gaudė gulbę vandenyje – buvome išsikvietę pagalbą su valtimis, įranga, operacijos negalėjome nutraukti, nes gulbę reikėjo pasigauti, prašėme „Grindos“, kad paimtų, tame nieko blogo nėra“, – sakė jis.

Paprašytas patikslinti, ar yra pasirašyta bendradarbiavimo sutartis, GGA atstovas teigė, kad susitarimas – žodinis.

„Geranoriškais pagrindais. Mes esame ne pelno organizacija, todėl esame gražiai susitarę, kad jeigu jiems kažko reikia – tada mes padedame, jei mums reikia – jie padeda“, – teigė jis.

Paklaustas, koks bus lapiuko likimas, savanoris Saulius teigė, jog pirmiausiai gyvūną turės apžiūrėti veterinaras. Po to bus sprendžiama, ką su juo daryti.

GGA neturi konkurentų

Pagal su Aplinkos ministerija sudarytą sutartį, GGA bet kuriuo paros metu turi vykti pas miestuose pasirodžiusius sergančius ar sužeistus laukinius gyvūnus.

Nurimus aistroms, sutartis su asociacija nebuvo nutraukta.

Kiek Aplinkos ministerija yra skyrusi tam pinigų šiems metams, 15min sužinoti sekmadienio vakarą nepavyko. Tačiau 2014-aisiais, kai buvo kilęs triukšmas dėl penkias valandas besigalavusio automobilio partrenkto briedžio, GGA buvo skirti 34,7 tūkst. eurų.

Kilus pasipiktinimui dėl to, kad prie didelę kančią turėjusio kęsti briedžio GGA atstovų nebuvo įmanoma prisišaukti, Aplinkos ministerija buvo net inicijavusi patikrinimą, tačiau nurimus aistroms, sutartis su asociacija nebuvo nutraukta.

Aplinkos ministerijos atstovai tuo metu 15min buvo pripažinę, kad GGA pasirinkta ne dėl to, kad labai gerai dirba, o todėl, kad neturi konkurentų – šios paslaugos daugiau niekas nenori teikti.

Pripažįstama, kad skiriama suma, turint omenyje kiek kainuoja transportas ir gyvūnams būtini vaistai, yra labai nedidelė, todėl konkurencija kiltų tik tokiu atveju, jei Aplinkos ministerija padidintų skiriamą sumą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min