2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Vilniuje savaitgalį rengiama socialinė akcija gyvūnų teisėms priminti

Įpratai sekmadieniais atlikti pilietinę pareigą ir eiti balsuoti? O kas, jei lapkričio 11 dieną, 13–15 valandomis, Vilniuje ateitum į Rotušės aikštę ir išsakytum savo nuomonę kita tema ir kitaip?
Akcijos „Penkios laisvės“ plakatas
Akcijos „Penkios laisvės“ plakatas / „Gyvūnų gerovės iniciatyvų“ iliustr.

„Soros International House“ (SIH) ir „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“ pristato socialiai atsakingą akciją „Penkios laisvės“. Ar manai, kad gyvūnas yra vertas nebūti marinamas badu? Galbūt sutinki, kad mažas narvelis nėra vieta gyvūnui gyventi? O kaip apie smurtą ir skausmą, kurį patiria ne vienas „geriausias draugas“? Jei tau rūpi ir nori pamatyti vaizdo teatrą (tai – teatrinė raiška, kai vaizduojama situacija be žodžių perteikia tam tikrą mintį, priverčia susimąstyti), beglobiais gyvūnais besirūpinančias organizacijas kartu su savo globotiniais ir skirtingas žmonių reakcijas, esi labai laukiamas!

„Siekdami suburti aktyvius visuomenės narius ir atkreipti žmonių dėmesį į visiems mums svarbias socialines problemas, rinkomės aktualią ir įvairią tematiką: pirmoji akcija „Kodėl (ne)balsuoji?“ buvo skirta priminti apie artėjančius rinkimus ir jų balso svarbą, o antroji, „Šypsenų kontrolieriai“, – praskaidrinti keleivių dieną  ir sumažinti įtampą tarp keleivių ir bilietų kontrolierių. Lapkričio 11 dieną vyksianti pilietinė akcija „Penkios laisvės“ pabrėš, kad gyvūnai taip pat turi teisę į laisves. Gyvūnų gerovė – vis dar opi Lietuvos visuomenės problema. Nepaisant to, kad gyvūnų globos organizacijų kasmet daugėja, poreikis šviesti šiais klausimais nemąžta. Būtent todėl nusprendėme, kad viena iš pilietinių akcijų turi būti skirta gyvūnų teisėms. Pasirinktas vaizdo teatro metodas (mintys, emocijos požiūriai perteikiami kūno kalba) sukuria emociškai paveikią vizualinę provokaciją. Be žodžių atskleisime liūdną kai kurių gyvūnų kasdienybę, kuri neturėtų būti toleruojama. Tikimės, kad „Penkios laisvės“ paskatins žmones nelikti abejingiems skriaudžiamiems gyvūnams ir globoti silpnesnius už save“, – sako SIH projektų vadybininkė Aistė Dabulevičiūtė.

„Už visuomenės švietimą šia tema ne mažiau svarbu yra ir suburti gyvūnų globos organizacijas bei prieglaudas, nes dažnai yra pamirštama, kad visi dirbame bendro tikslo vardan. Džiaugiuosi, kad prie akcijos sutiko prisidėti net septynios Vilniuje veikiančios gyvūnų prieglaudos“, – teigia VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“ vadovė Beatričė Vaitiekūnaitė.

Akcijoje taip pat dalyvauja: „Beglobis.lt“, „Rainiukas“, „Naminukai“, „Tautmilės prieglaudėlė“, „Katė Nora“, „Padėk beglobiui“, „Lesė“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie 15min