Dabar populiaru
Publikuota: 2009 balandžio 16d. 15:32

Visi Baltųjų rūmų šunys

Šešių mėnesių Bo
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Šešių mėnesių Bo

Su naujojo JAV prezidento Baracko Obamos ir jo šeimos persikraustymu į Baltuosius rūmus čia apsigyveno ir naujasis keturkojis rūmų gyventojas, ne mažiau svarbus nei šeimininkai.

Šuniuką Obamoms padovanojo senatorius Tedas Kennedy. Mažylis pasirodė Baltuosiuose rūmuose pasipuošęs havajietiškais gėlių karoliais. Netrukus šuo mielai bėgiojo ne tik su prezidento dukterimis, bet ir su pačiu Baracku Obama Baltųjų rūmų koridoriais.

Šešių mėnesių Bo jau spėjo išgarsėti, nors rūmuose praleido gana trumpą laiką. Vis dėlto niekas neabejoja, kad jo laukia toks pat dėmesys kaip kitų prezidentų šunų.

Atrodo, naminis gyvūnas, o ypač šuo, tapo neatskiriamu kiekvieno prezidento simboliu. Prezidentas Calvinas Coolidge’as augino didžiulį baltą šunį. Tuo tarpu Johnas F.Kennedy augino ne tik keletą šunų, bet ir arklių, žiurkėnų, papūgėlių, katę.

Lyndonas Johnsoas leisdavo savo mažam šuneliui, vardu Him, lakstyti po Apvalųjį kabinetą. Richardas Nixonas augino tris šunis: didžiulį airišką seterį Karalių Timahoe, prancūzišką pudelį Vicky ir jorkšyrų terjerą Pashą.

Geraldas Fordas, tikriausiai galvodamas apie amerikietiškąją svajonę, savo auksinį retriverį pavadino Liberty.

George’as Bushas augino Millie, kuris dalyvaudavo visuose svarbiuose susitikimuose. Pavyzdžiui, Billas Clintonas, laimėjęs prezidento rinkimus ir atvykęs susitikti su savo pirmtaku į Baltuosius rūmus, sveikinosi ne tik su prezidentu ir jo žmona, bet ir su Millie.

Vėliau ir B.Clintonas leido laiką Baltuosiuose rūmuose su savo nauju bičiuliu Buddy, tačiau naujajam Clintonų šeimos nariui nesisekė susidraugauti su ilgamečiu šeimos augintiniu katinu Socksu. Deja, 2002-aisiais Buddy žaisdamas gaudynių buvo partrenktas automobilio netoli Clintonų namų Niujorke.

George’as W.Bushas, kaip ir jo tėvas, itin mėgo šunis, todėl Baltuosiuose rūmuose gyveno du nedidukai keturkojai Barney ir Spotas. Škotų terjeras Barney 2005-aisiais turėjo susitaikyti su tuo, kad nebebuvo vienintelis terjeras rūmuose. Augintinių gretas papildė tos pačios veislės mažyle Miss Beazley.

Dabar atėjo laikas Bo, kuris tapo pirmuoju Obamų augintiniu Baltuosiuose rūmuose.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:49
01:42
09:25

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min