2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“ – bendro tikslo vardan

Dažniausiai akcentuojama švarios aplinkos, neužteršto oro, darnios, sveikos gyvensenos siekiamybė. Galime pasidžiaugti, jog visuomenės skiriamas dėmesys beglobių gyvūnų problemai taip pat didėja. Visai neseniai duris atvėrė nauja organizacija VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“ (GGI), vadovaujama Beatričės Vaitiekūnaitės.
Organizacijos „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“ logotipas
Organizacijos „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“ logotipas / GGI iliustr.

„Jeigu galėtų, Beatričė išgelbėtų visus pasaulio gyvūnėlius. Būtų šaunu kiekvienoje srityje turėti tokių atsidavusių ir darbščių žmonių“, – taip Beatričę trumpai apibūdino Liberalų sąjūdžio pirmininkas, susisiekimo ministras Eligijus Masiulis.

Beatričė jau apytiksliai metus dirba Liberalų sąjūdžio būstinėje. Nuo to laiko kolegos laisvą nuo darbo minutę kalba ne tik apie politiką, bet ir domisi, kaip Beatričei sekasi rūpintis jos globojamais kačiukais ir šuniukais, klausinėja kuo galėtų padėti.

„Labai malonu matyti sveikų ir linksmų gyvūnėlių nuotraukas. Tačiau vardan to reikia įdėti labai daug pastangų ir pinigų, nes iš mirties nasrų ištrauktus gyvūnus reikia ir gydyti, ir maitinti. Džiaugiuosi, kad Lietuvoje atsiranda vis daugiau tokių aktyvių žmonių kaip Beatričė, kurių pašaukimas kuria gėrį ir praskaidrina mūsų kasdienybę“, – sakė E.Masiulis.

GGI nuotr./Beatričė Vaitiekūnaitė
GGI nuotr./Beatričė Vaitiekūnaitė

Organizacijos tikslas – vykdyti visuomenės švietimą gyvūnų globos klausimais (projektų, renginių, akcijų principu), viešinti žiauraus elgesio su gyvūnais atvejus, dirbti su įstatymais, suteikti pagalbą gyvūnų globos organizacijoms/prieglaudoms. Planuojama netgi pradėti švietimo projektą mokyklose ir universitetuose.

VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“ vadovė turi sukaupusi daug patirties savanorystės srityje. Ši veikla suteikė prasmę merginos gyvenimui ir padėjo į supantį pasaulį pažvelgti kitomis akimis.

„Beatričę pirmąsyk pastebėjau Europos savanoriškos veiklos metams skirtoje LTV laidoje „Savanorių biuras“.  Kometa savanoriškų organizacijų padangę nušvietusi mergina kvietė žmones talkinti gyvūnus prižiūrinčiai organizacijai. Kartais girdžiu sakant, kad savanoriška veikla skirta tiems, kam nepasisekė versle ar neužteko kantrybės valstybės tarnyboje. Beatričė yra gyvas to paneigimas. Karšta širdis, nesavanaudiškumas ir atjauta, kūrybinė energija ir veiklus efektyvumas, gebėjimas sutelkti būrius talkininkų ir išjudinti įsisenėjusių problemų sprendimą – visa tai apie Beatričę ir jos darbą vystant pagalbą gyvūnams. Rūpestis beglobiais gyvūnais ilgai buvo savivaldybių sanitarinių tarnybų reikalas. Entuziastų dėka tūkstančiai kačių ir šunų gelbėjami nuo nehumaniško „galo“, juos išgydant, skiepijant ir surandant rūpestingus šeimininkus. Šių organizacijų dėka propaguojamas naujas požiūris į benamių gyvūnų populiacijos kontrolę ir priežiūrą. Pastaraisiais metais matyti ženklūs teigiami poslinkiai šioje srityje – ir jie vyksta dėka tokių, kaip Beatričė“, – kalbėjo nevyriausybinių organizacijų ekspertas, „Maisto bankas“ plėtros ir komunikacijos vadovas, Vaidotas Ilgius.

Nuo vaikystės mylėjusią mažuosius keturkojus B.Vaitiekūnaitę, visą laiką neramino mintis, kad ji nugyvenusi gyvenimą senatvėje supras jog tiesiog atėjo, pabuvo ir išėjo: nieko nepakeitė, nepadarė geriau, nepaliko įspaudo gyvenimo kelyje dėl to mergina nusprendė pasinerti į savanorystę.

Lietuvoje beglobių gyvūnų problema tokia didelė, kad dabar esančios organizacijos yra priverstos spręsti problemos pasekmę – t. y. gelbėti jau esančius beglobius. O laiko spręsti problemai nebelieka.

„Labai džiaugiuosi pažintimi su Beatriče, tai yra ir gerų idėjų, ir labai atsakingas žmogus. Džiaugiuosi, kad Beatričė turi gerų, nuoširdžių, altruizmo vedinų bendraminčių komandą ir mes visų jų dėka kartu per festivalius ir ištisus metus gyvūnų globai galime nuveikti daug gerų darbų“, – sako Vaida Venckutė, festivalių „Galapagai-Roko naktys“ ir „Bliuzo naktys“ organizacinės komandos narė.

Savanorė, būdama Lietuvos gyvūnų globos draugijos Vilniaus skyriaus (LGGD VS) projektų vadove (nuo 2010 metų) organizavo gausybę įvairių renginių bei akcijų ir nuolat aktyviai dirbo gyvūnų gerovės labui. B.Vaitiekūnaitė yra dalyvavusi LiJOT ir LTV televizijos projekte „Savanorių biuras“, laimėjusi delfi.lt skaitytojų „Geriausios misijos“ pripažinimą, organizavusi žymių žmonių akciją „Ar esi išgelbėjęs gyvybę?“, kuravusi „Žinių radijo“ laidų ciklą „Abejingumo kaina“, organizavusi beglobių pramogas tokiuose Europos lygio festivaliuose kaip „Galapagai-Roko naktys“, „Bliuzo naktys“, „Karklė. Live music beach“.

„Kaip visą šį laiką savanoriškai dirbau gyvūnų gerovės vardan, taip ir toliau tą darysiu. Padėdama prieglaudoms pirmenybę planuoju skirti LGGD VS, kadangi jie turi didelį krūvį ir labai mažai finansinių bei žmogiškųjų išteklių. Žinoma, stengsiuosi nepamiršti ir kitų. Visi stengiamės dėl to pačio tikslo“, – tvirtina B.Vaitiekūnaitė.

Lietuvoje beglobių gyvūnų problema tokia didelė, kad dabar esančios organizacijos yra priverstos spręsti problemos pasekmę – t. y. gelbėti jau esančius beglobius. O laiko spręsti problemai nebelieka. Kita vertus, gal ir gerai šiuos du dalykus atskirti ir kiekvienai organizacijai orientuotis į savus darbus, žinoma, tarpusavyje bendradarbiaujant.

„Beatričė – jauna, iniaciatyvi, savarankiška, turinti daug energijos, noro ir galimybių padėti beglobiams gyvūnams. Jos tikslas – savo autoriteto dėka viešinti problemas, susijusias su beglobiais gyvūnais, ieškoti būdų jas spręsti. Porą metų ji buvo viena svarbiausių LGGD Vilniaus skyriaus projektų koordinatorių ir strateguotojų. Atėjo laikas, kai savarankiška asmenybė nusprendė įgyvendinti savo vizijas, įkurdama „Gyvūnų gerovės iniciatyvas“ ir savo veiklą nukreipdama ne į pasekmes, o į priežastis. Tikimės, kad GGI prisidės prie beglobių gyvūnų skaičiaus mažinimo, o ji pati savo projektais rems „Gyvybės vagonėlių“ šunelius ir katinėlius. Linkime jai sėkmės ir gražaus bendradarbiavimo“, – sako Rūta Rimšelienė, viena iš LGGD VS įkūrėjų.

„Žinoma, savanoriška veikla globojant gyvūnus yra viena „jauniausių“, čia dar daug neartų dirvonų ir galimybių diegiant inovacijas. Džiaugiuosi išgirdęs apie Beatričės naujas „Gyvūnų gerovės iniciatyvas“ ir esu tikras, kad matysime ją tarp ateities lyderių“, – pridūrė V. Ilgius.

Taigi, viliamės kad visiems kartu, suvienijus jėgas, pavyks užtikrinti gyvūnų gerovę.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie 15min