Dabar populiaru
Publikuota: 2016 gegužės 18d. 12:36

Žiaurumas Klaipėdos rajone: tepalu išterlioti gandrai ir lizdas su kiaušiniais

Purmalių kaime tepalais apmėtyti gandrai pajuodo.
Purmalių kaimo gyventojų nuotr. / Purmalių kaime tepalais apmėtyti gandrai pajuodo.

„Tiesiog baisu. Senovėje žmonės norėjo prisivilioti gandrus, o dabar štai, kas vyksta“, – apmaudo neslepia tepalais išterliotus gandrus aplankiusi gyvūnų globos namų administratorė Gintarė Liutkuvienė. Apie Purmalių kaime, visai šalia Klaipėdos gyvenančius ir nuo skriaudikų nukentėjusius du gandrus gyvūnų globėjams pranešė žmonės, kurie patys negali patikėti, jog šitaip galima pasielgti su nieko bloga nedarančiais paukščiais.

Žvelgiant į nuotraukas atrodo, jog tai itin reti juodieji gandrai, tačiau iš tiesų tai įprasti raudonkojai baltieji gandrai, ne savo noru virtę juodaisiais. Nežinia kas, vaikai, ar suaugę, juos ištepliojo mėtydami tepalų maišelius.

Purmalių kaimą gandrai itin mėgsta, čia laukymėje kartais jų galima išvysti kelias dešimtis.

Apie šešerius metus Purmaliuose gyvenanti ši gandrų pora nuo piktavalių nukentėjo, manoma, gegužės pradžioje. Iki tol po žolynus vaikštinėję balti gandrai buvo pastebėti pajuodę.

„Mes nuvykome pasižiūrėti ir pranešėme aplinkosaugininkams. Įrodymų daug, tačiau nepagautas ne vagis. Aptikome besimėtančius kamščius nuo penkių litrų talpų, jie buvo tepaluoti. Galbūt tepalas buvo pilstomas į maišelius, gal į balionus, matyti, jog specialiai apmėtyti ir kad, matyt, norėjo gandrus išvaryti iš lizdo, gal net su tikslu padegti, nes panaudotas tepalas, yra degi medžiaga.

Bandyta slėpti įvykius, ant žolės, kur didžiausia bala tepalo, ji aptraukta sudžiūvusia žole, – sakė G.Liutkuvienė.

Po gandralizdžiu stovėdamas neįmesi, buvo paeita toliau, įsipilta ir sviesta. Matyt, vienas maišelis ar indas buvo sutrūkęs, nes yra kokių penkių metrų drūžė link gandralizdžio. Gerai pasižiūrėjus matyti, jog buvo permesta virš gandralizdžio, tepalas nuvarvėjęs žemyn, – kalbėjo G.Liutkuvienė. – Kokio išradingumo reikia būti, kad šitaip sugalvotum, juk į stulpą neįlipsi. Sunku pasakyti, bet nemanome, kad tai paauglių darbas, nes dešimt litrų tepalų reikia gauti iš kažkur. Bandyta slėpti įvykius, ant žolės, kur didžiausia bala tepalo, ji aptraukta sudžiūvusia žole“.

Gandrai savo lizdą susikrovė specialiai suvirinus rėmą ant stulpo, kuriuo elektra nebeteka, šiuos darbus atliko vienas Purmalių gyventojas.

Purmalių kaimo gyventojų nuotr./Purmalių kaime tepalais apmėtyti gandrai pajuodo.
Purmalių kaimo gyventojų nuotr./Purmalių kaime tepalais apmėtyti gandrai pajuodo.

Gyvūnų globėjams lankantis įvykio vietoje gandras buvo išskridęs parnešti maisto, o gandrienė tupėjo ant kiaušinių, nors neabejojama, kad iš jų jaunikliai nebeišsiris, nes tepalas užkimšo kiaušinių poras.

Pilnas lizdas tepalo, su snapu valosi plunksnas ir paskleidžia dar labiau. Neaišku ir tai, kiek jie prisirijo to tepalo.

„Beprasmiškas tas tupėjimas, tačiau nesinori jų krutinti. Jei jie ir išsiris, tų tepalų lizde prisigers oda ir neišgyvens. Vienintelis būdas išvalyt – su sviestu, bet jie skraido ir niekaip nepagausi.

Pilnas lizdas tepalo, su snapu valosi plunksnas ir paskleidžia dar labiau. Neaišku ir tai, kiek jie prisirijo to tepalo, ir jiems pavojus gyvybei gresia“, – sakė gyvūnų globėja, ketinanti dar kartą aplankyti nuskriaustus gandrus ir įsitikinti, ar jiems nekilo negalavimų. Jei gandrų lizdas būtų tuščias, globėjai ketina išvalyti lizdą, kad šis bent jau nebebūtų tepaluotas, tačiau baiminamasi, kad gandrai gali nebesugrįžti.

Purmalių kaimo gyventojų nuotr./Purmalių kaime tepalais apmėtyti gandrai pajuodo.
Purmalių kaimo gyventojų nuotr./Purmalių kaime tepalais apmėtyti gandrai pajuodo.

Įvykio vietoje lankėsi ir aplinkosaugininkai. Jie klausinėjo gyventojų apie nelaimę, bandė surasti liudininkus, nustatyti galimus kaltininkus.

Gyvūnų globėjai G.Liutkuvienei gandrai ne naujiena, ne vieną jų yra slaugiusi ir prižiūrėjusi. Ir šiuo metu gyvūnų prieglaudos kieme vaikštinėja ne vienas šis raudonkojis.

„Širdį skauda, kad taip elgiasi. Jei ten būtų privati valda, tuštindamiesi terštų, dar suprantu, o dabar jie gyvena vidury laukymės, kur aukšta žolė. Motyvas kol kas į galvą ateina tik toks, kad galbūt kažkam ant stogo nutupia, teršia. Senovėj žmonės norėjo prisiviliot gandrus, o dabar štai kas vyksta“, – apgailestauja gyvūnų globėja.

Purmalių kaimo gyventojų nuotr./Purmalių kaime tepalais apmėtyti gandrai pajuodo.
Purmalių kaimo gyventojų nuotr./Purmalių kaime tepalais apmėtyti gandrai pajuodo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

28:55
00:43
00:53

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Interviu
Parašykite atsiliepimą apie 15min