TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Žirafos netekusiam Lietuvos zoologijos sodui kitai atsivežti teks rasti maždaug 20 tūkst. litų

Žirafa
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Žirafa
Šaltinis: 15min
0
A A

Kaune esančiame zoologijos sode nugaišus patinui Solo žadama ieškoti kito gyvūno. Jis sodui nieko nekainuotų, tačiau brangiai atsietų jo transportavimas.

16 metų zoologijos sode pragyvenęs Solo krito sekmadienį. Jis negalavo nuo spalio 2 d.

Kaip sakė Lietuvos zoologijos sodo vyriausioji biologė Virginija Raudeliūnienė, žirafos paprastai gyvena 15–20 metų. Ilgiausiai nelaisvėje gyvenusi žirafa yra sulaukusi 28 metų.

Kaune lankytojus ilgiausiai  džiugino pirmoji dar 1980 m. čia apgyvendinta patelė Nendrė – ji sulaukė 18 metų.

Žirafos paprastai gyvena 15–20 metų. 

„Žirafos yra bandos gyvūnai, todėl dabar vienam likusiam patinui Gudručiui reikėtų kompanijos“, – įsitikinusi biologė.

Žirafos yra įtrauktos į nykstančių gyvūnų sąrašą, joms veisti ir saugoti Europoje vykdoma speciali programa. „Dėl to, pateikę prašymą programos koordinatoriui, laukiame, kad kuris nors Europos zoologijos sodas sutiktų šį gyvūną padovanoti. Tačiau labai brangus yra žirafų transportavimas. Prieš kelerius metus samdėme specialų sunkvežimį ir tai kainavo apie 20 tūkst. litų. Mums tai nemaži pinigai“, – teigė V.Raudeliūnienė.

Vienas dabar žirafų garde vaikštantis Gudrutis yra 10 metų amžiaus. Jo sveikata nėra stipri, jis dažnai viduriuoja. „Jam būtina labai kruopščiai parinkti pašarus“, – pasakojo V.Raudeliūnienė.

Iš viso nuo 1980 m. Kauno zoologijos sode gyveno 13 žirafų. Jos yra vieni populiariausių gyvūnų tarp lankytojų.

Lietuvos zoologijos sodas pernai neteko liūto Simbos ir baltojo lokio Kasparo. Šiems gyvūnams reikia daug erdvesnių voljerų, nei šiuo metu turi zoologijos sodas, todėl kitų šių plėšrūnų įsigyti artimiausiu metu nežadama.

Šiuo metu yra parengtas naujas zoologijos sodo detalusis planas. Iš viso sodo teritorija užima 15,6 ha plotą, tačiau naudojama tik 44 proc.

Zoologijos sodą atnaujinti planuojama per 5 metus. Iš viso sodo renovacijai reikia apie 100 mln. litų. Darbai bus vykdomi etapais.

Zoologijos sode gyvena apie 2 000 gyvūnų. Šią kolekciją sudaro per 250 rūšių, iš kurių nemažai yra įtrauktos į Lietuvos ir Tarptautinę raudonąsias knygas.

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min