Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

101 balinis vėžlys zoologijos sode užmigo žiemos miegu

Balinių vėžlių migdymas Lietuvos zoologijos sode
Lietuvos zoologijos sodo nuotr. / Balinių vėžlių migdymas Lietuvos zoologijos sode
Šaltinis: 15min
0
A A

Nykstanti vėžlių rūšis – baliniai vėžliai Lietuvoje aptinkami tik Dzūkijos regione. Lietuvos zoologijos sodas, dalyvaujantis šių vėžlių populiacijos didinimo programoje LIVE+, iš netinkamose vietose padėtų kiaušinių išaugina jauniklius iki 3 metų. Po adaptacijos vėžliukai bus išleidžiami į natūralią gamtą. Tam, kad adaptacija pavyktų sklandžiai ir jie mokėtų prisitaikyti gamtoje, zoologijos sode vėžliukai „užmigdomi“ žiemos miegu.

Ketvirtadienį 101 balinis vėžliukas pradėjo žiemoti specialiose patalpose, kur jiems buvo sukurtos specialios sąlygos ramiai, vėsiai ir tyliai praleisti žiemą.

Pasiruošimas žiemojimui gana ilgas ir kantrybės reikalaujantis procesas. – nuo lapkričio antros pusės, visų jauniklių akvariumuose buvo žeminama vandens temperatūra. Šviesos ir temperatūros akvariumuose mažinimas – tai būtinos sąlygos ruošiant vėžlius ramybės periodui. Šviesusis paros laikas trumpinamas 1–2 val. per savaitę. Tuo pačiu krenta ir vandens temperatūra. Kai vandens temperatūra pasiekia 16–18 ˚C, jauniklius nustojama maitinti. Dar po poros savaičių mažyliai perkeliami į dėžes su nedideliu kiekiu vandens, ąžuolo lapais bei porolonu. Šį laikotarpį jie jau nesimaitina, nesišildo ir tampa vis lėtesni.

Baliniai vėžliukai žiemos iki pat pavasario. 73 vėžliukai, kurių amžius nesiekia vienerių metų, žiemos apie 12 savaičių, o 28 vyresni – ilsėsis dar ilgiau – 14 savaičių.

Iš viso nuo 2011 metų Lietuvos zoologijos sodas į gamtą paleido net 292 balinius vėžlius.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min