Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Aplinkosaugininkai medį su saugomo paukščio lizdu nukirtusiam asmeniui išrašys 580 eurų baudą

Nukirstas medis
AM nuotr. / Nukirstas medis
Šaltinis: 15min
0
A A

Širvintų rajone nukirstas ąžuolas, kuriame buvo susuktas mažojo erelio rėksnio, saugomo paukščio, lizdas. Aplinkosaugininkai nesupranta tokio elgesio motyvų – nukirstas medis paliktas vietoje, lizdas – taip pat.

Apie Ukmergės miškų urėdijos Žaliosios girininkijos miške Širvintų rajone nukirstą ąžuolą, kuriame buvo mažojo erelio rėksnio lizdas, Aplinkos ministerijai pranešė tokiu nusikaltimu gamtai pasipiktinęs žmogus.

Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Širvintų r. agentūros pareigūnai ir Valstybinės miškų tarnybos Vilniaus skyriaus specialistai tuoj pat nuvyko į nurodytą vietą.

Pasak aplinkosaugininkų, visiškai nesuprantami tokio poelgio motyvai, nes nukirstas ąžuolas taip ir liko gulėti, o po jo šakomis – lizdo likučiai.

Medį su mažojo erelio rėksnio lizdu nukirtęs piktadarys turbūt tikėjosi, kad apie tai niekas nesužinos. Tačiau lizdas yra registruotas Aplinkos ministerijos Saugomų rūšių informacinėje sistemoje, užfiksuotos tikslios jo koordinatės.

Pasak aplinkosaugininkų, visiškai nesuprantami tokio poelgio motyvai, nes nukirstas ąžuolas taip ir liko gulėti, o po jo šakomis – lizdo likučiai. Pareigūnai šiuo metu nustatinėja kaltininkus.

Mažasis erelis rėksnys yra saugoma paukštis, įrašytas į Lietuvos raudonąją knygą. Sunaikinusiems jo lizdą gresia administracinė atsakomybė. Be to, už sunaikintą lizdą teks atlyginti 580 eurų žalą gamtai. Kaltininkams gresia administracinė bauda ir už neteisėtai nukirstą ąžuolą. Jie taip pat turės atlyginti miškui padarytą žalą, kurią apskaičiuos Valstybinė miškų tarnyba.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min