Dabar populiaru
Publikuota: 2015 birželio 23d. 17:45

Atrankos kriterijai keturkojams pasieniečių draugams: motyvacija paieškai, socialumas, atsparumas stresui

Pasieniečių kinologai su šuniukais
VSAT nuotr / Pasieniečių kinologai su šuniukais Cara, Hektoru ir Husanu.

Tarnybos pasienyje subtilybių mokytis pradės trys jauni šuniukai. Už Europos Sąjungos (ES) Išorės sienų fondo programos lėšas pasieniečiai įsigijo tris šuniukus, kuriems dabar yra 2 mėnesiai. Maždaug po pusmečio jie jau bus apmokyti saugoti valstybės sieną.

Broliai vokiečių aviganiai Hektoras ir Husanas bei belgų aviganė Cara konkurso būdu įsigyti iš Lietuvos veislynų. Jie iš būrio pretendentų buvo atrinkti kreipiant dėmesį į darbui sienos apsaugoje būtinas fizines ir psichines keturkojų savybes. Tarp jų buvo motyvacija paieškai, socialumas, atsparumas stresui ir baimei ir kt.

Hektoro ir Husano kaina – po 750 eurų. Cara brangesnė – ją pasieniečiai pirko už 950. 

Hektoro ir Husano kaina buvo vienoda – po 750 eurų. Cara buvo brangesnė – ją pasieniečiai pirko už 950 eurų. 

Antradienis buvo ypatinga diena trijulės gyvenimuose – šuniukus Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) centrinėje įstaigoje Vilniuje pasiėmė ir į būsimąsias tarnybos vietas išsivežė jų naujieji šeimininkai pasieniečiai kinologai. Cara tarnaus VSAT Pakrančių apsaugos rinktinėje. Brolių tarnyba ir gyvenimai eis greta – jie tapo sieną su Baltarusija saugančios VSAT Vilniaus rinktinės Specialiosios paskirties užkardos kinologų pagalbininkais.

Šiuo metu VSAT tarnauja 163 tarnybiniai šunys.

Iš viso Lietuvos pasieniečiams pagal 2007 – 2013 m. Išorės sienų fondo programą įvairioms priemonėms skirta 60,3 mln. eurų.

Išorės sienų fondo tikslas – padėti veiksmingai organizuoti išorės sienų patikrinimus ir priežiūrą, veiksmingai valdyti žmonių srautus prie išorės sienų, užtikrinti, kad ES pasieniečiai vienodai taikytų sienų kirtimą reglamentuojančias teisės nuostatas, gerinti valstybių narių konsulinių įstaigų trečiosiose šalyse veiklą, skirtą trečiųjų šalių piliečių srautams valdyti.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min