Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Be pavadėlių ir antsnukių lakstantys šunys Kaune ir rajone gąsdina vaikus

Rodezijos ridžbekas.
Wikimedia Commons nuotr. / Šuo
Šaltinis: 15min
0
A A

Gyvūnų laikymo taisyklėse aiškiai nurodyta, kad šunis galima vedžioti tik pririšus juos pavadėliu bei užmovus antsnukį. Tačiau dažnai to nepaisoma.

15min.lt gavo skaitytojos iš Garliavos laišką, kuriame ji skundžiasi, kad jos mažametė dukra gatvėje priversta baimintis didelio, be priežiūros lakstančio šuns, o šeimininkas nereaguoja į žmonių prašymus laikytis tvarkos.

Žmonės neviltyje

„Prie „Eglutės“ darželio ir Jonučių mokyklos S.Lozoraičio gatvėje nuolat laksto didelis palaidas šuo. Su juo kartais vaikšto ir konteineriuose besirausiantis šeimininkas. Jo ne vieną kartą buvo prašyta prisirišti šunį. Visiškai neguodžia šeimininko pasakymas, kad šuo yra geras, nekanda... Mano mažametė dukra paniškai bijo šunų, ypač didelių ir palaidų“, – rašo garliavietė.

Ji pasakojo, kad mato ir daugiau palaidų šunų miestelyje, bandė prisiskambinti gyvūnų kontrolės įmonei, bet jai nepavyko. „Kas atsakys už tokią netvarką? Vaikai ir suaugę gali būti apkandžioti ir išgąsdinti“, – piktinosi skaitytoja.

Kas atsakys už tokia netvarką? Vaikai ir suaugę gali būti apkandžioti ir išgąsdinti, – piktinosi skaitytoja.

Padėti turi seniūnijos

Kauno rajono savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vedėjo pavaduotojas Raimondas Stankus tvirtino, kad gyventojai pirmiausia turėtų kreiptis seniūniją.

„Vietos valdžios atstovai turi įgaliojimus drausminti tokius pažeidėjus. Priemiesčiai turi ir kitą bėdą – iš Kauno į šalia esančius miestelius žmonės atveža palikti savo augintinius. Jie po to laksto gatvėmis. Sugauti juos įmonės „Nuaras“ atstovams nėra paprasta – keturkojai pabėga“, – pasakojo R.Stankus.

Garliavos seniūnė Nijolė Tarvydienė teigia, kad seniūnijos dar nepasiekė skundai apie laisvai bėgiojantį S.Lozoraičio gatvėje šunį. „Dėl gyvūnų laikymo taisyklių pažeidimų reikia kreiptis į seniūniją arba policiją. Mes rašome įspėjimus, o jei tai negelbsti, policija skiria pinigines baudas“, – aiškino seniūnė.

Bauda – iki 2,4 tūkst. litų

Kaip sakė Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio specialistė Odeta Tamulytė, pernai Kauno apskrityje organizuotos ir vykdytos centralizuotos kompleksinės prevencinės priemonės, tarp kurių buvo ir priemonė „Dėl gyvūnų laikymo taisyklių pažeidimų“.

„Šios priemonės metu išaiškinti 149 pažeidimai pagal Administracinių teisės pažeidimų kodekso 110 str. (dėl gyvūnų įvežimo, įsigijimo, laikymo, veisimo, dresavimo, vežimo, naudojimo, prekybos jais ar kitokio jų perdavimo reikalavimų bei atskirų rūšių gyvūnų ženklinimo ir registravimo taisyklių pažeidimo). Pagal šį straipsnį gresia nuo įspėjimo iki 2,4 tūkst. litų baudos su gyvūno konfiskavimu ar be jo“, – teigė O.Tamulytė.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min