Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti

Didžiausia lesykla Baltijos šalyse jau penktają žiemą gyvuoja Kaune

Lietuvos ornitologų draugija (LOD) šiemet jau penktąjį sezoną pradeda reguliariai maitinti Kaune, Nemuno upėje žiemojančius vandens paukščius.
Gulbės Žemųjų Šančių paukščių lesykloje
Žemųjų Šančių paukščių lesykla / Juliaus Morkūno nuotr.

Sutikus Naujuosius metus, Lietuvos ežerai ir upės pasidengė ledu, todėl gulbės ir antys nebegali lengvai susirasti natūralaus lesalo neužšalusiuose vandenų plotuose.

Šiuo metu prie lesyklos jau yra susirinkę apie 150-200 gulbių nebylių ir keli šimtai didžiųjų ančių.

Vandens paukščiai susitelkia neužšalusiose Nemuno vietose Kaune, kur LOD savanoriai juos lesina nuolatinėse maitinimo vietose – žemiau Kauno hidroelektrinės ir Žemuosiuose Šančiuose ties Kranto 9-ąja ir 10-ąja gatvėmis.

Žemųjų Šančių lesykla gali vadintis didžiausia Lietuvoje – pernai čia savanoriai gulbėms ir kitiems vandens paukščiams sulesino apie 6 tonas grūdų ir duonos gaminių. Toks įspūdingas lesalo kiekis padėjo peržiemoti apie 350 gulbių nebylių ir apie 600 didžiųjų ančių.

Šiemet šioje vietoje tikėtinas panašus žiemojančių paukščių, kuriems reikalingas lesinimas, skaičius. Šiuo metu jau yra susirinkę apie 150-200 gulbių nebylių ir keli šimtai didžiųjų ančių.

Sėkmingas paukščių lesinimas įmanomas tik su žmonių, skiriančių savo gyventojų pajamų mokesčio 2 % Lietuvos ornitologų draugijai, pagalba.

Lesyklos įrengtos ir Vilniuje, Raseiniuose

LOD rūpinasi ne tik vandens, bet ir kitais paukščiais – viešose vietose Vilniuje, Kaune ir Raseiniuose įrengtos žvirblinių paukščių lesyklos. Jas prižiūri ir lesalu papildo LOD nariai bei geros valios žmonės, kurių dėka sulesinami keli maišai saulėgrąžų per žiemą.

Ornitologai kviečia visus aplankyti didžiausią Lietuvoje paukščių lesyklą esančią Kaune Žemuosiuose Šančiuose ir kitas viešąsias lesyklas Lietuvoje.

Norintys skirti finansinę paramą ar paremti pašarais, kviečiami susisiekti su Lietuvos ornitologų draugija.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
IKEA tvarumo ir klimato ataskaitose – išradimai iš Lietuvos
Reklama
Gyvenimiško patarimo – ne į ekspertus, o į būrėjus: sėkmės kavos tirščiuose ieško 12 proc. lietuvių
Reklama
Išskaidote investicijas? Ar žinote visas rizikas bei galimybes?
Reklama
Lietuvių sukurtas dokumentinis serialas – odė Baltijos šalių šefams
Užsisakykite 15min naujienlaiškius