-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Europoje kasmet sumedžiojama daugiau nei 100 milijonų paukščių

Atlikta analizė parodė, kad kasmet Europoje oficialiais duomenimis sumedžiojama daugiau nei 100 milijonų paukščių! Tarp minėtų 27-ių Europos valstybių „lyderiauja“ Prancūzija, kur per metus nušaunama 25 milijonai sparnuočių. Po jos – Jungtinė Karalystė (22 mln) ir Italija (17 mln.), rašoma spaudai išplatintame Lietuvos ornitologų draugijos pranešime.
Antys
Antys / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Lietuva yra šios liūdnos statistikos „autsaiderė“, o mažiau paukščių nušaunama tik mažiausioje ES narėje – Liuksemburge.

Vis dėlto tai tik 27 šalių statistika, ji neapima gilias paukščių medžioklės tradicijas turinčių didelių valstybių – Rusijos, Ukrainos, kaimyninės Baltarusijos. Taigi, paukščių sumedžiojimo mastai visoje Europoje yra žymiai didesni.

Statistikoje pateikti tik oficialiai registruoti sumedžiotų paukščių skaičiai. Įvertinant nelegalios medžioklės mastus, ypač pietinėje Europoje, skirtingų autorių vertinimu, realiai nušaunamų paukščių skaičius, lyginant su oficialia statistika, yra mažiausiai 1,5-2 kartus didesnis. Jau nekalbant apie saugomas rūšis, kurios oficialiai nėra medžiojamos. Taigi, medžioklės poveikio mąstai Europos paukščių, ypač atskirų rūšių, populiacijoms yra žymiai didesni. Atlikta analizė neapima ir sužeistų paukščių, kurių dalis taip pat žūva, todėl poveikis paukščiams, dar įvertinant trikdymo faktorių bei apsinuodijimą švininiais šratais, yra žymiai didesnis.

Nors vien iš sumedžiotų paukščių statistikos sunku įvertinti medžioklės poveikio mastus, atlikta studija parodo, kad medžioklė, be jokios abejonės, reikšmingai lemia bendrą paukščių mirtingumo lygį Europoje. Be to, paukščių apsaugos jų veisimosi vietose pastangos gali neduoti laukiamo efekto dėl medžioklės poveikio jų migracijos kelyje ar žiemavietėse.

Studijoje teigiama, kad medžioklė spartina kai kurių paukščių rūšių su nepalankia apsaugos būkle, pavyzdžiui, dryžgalvių kryklių, putpelių, pempių, oželių nykštukų, paprastųjų purplelių, dirvinių vieversių, nykimą.

Šioje studijoje pateikta 82 paukščių rūšių, įtrauktų į ES Paukščių direktyvos II-ą priedą sumedžiojimo oficiali metinė statistika 25 Europos Sąjungos šalyse ir Norvegijoje bei Šveicarijoje (primename, kad į Paukščių direktyvos II-ą priedą yra įrašomos paukščių rūšys, kurių medžioklė yra leidžiama atskirose ES šalyse). Nors paukščių sumedžiojimo stebėsena Europiniu mastu nėra vykdoma, atskirų šalių oficiali statistika iš esmės parodo bendrą situaciją Senajame kontinente. Ji ir apžvelgiama atliktoje studijoje, analizuojančioje duomenis iki 2005 metų rugsėjo mėn.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius